Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
 1. #1
  młodszy pro Awatar Drill
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  2,709
  Thanks
  126
  Thanked 269 Times in 167 Posts

  Domyślnie HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  Niniejszy poradnik piszę głównie dla użytkowników, którzy uruchamiają serwery z własnych maszyn. Oczywiście z niektórych porad mogą skorzystać posiadacze serwerów na hostingach/serwerach dedykowanych/kontach shell. Wszystkie opisane tu porady stanowią syntezę materiałów spoza i z forum. Oprócz tego wykorzystałem własne doświadczenia z serwerami po Windowsie. Myślę, że ten miks okaże się przydatny. Zapraszam do lektury...

  NA POCZĄTEK...
  Na początku może wymagania sprzętowe HLDS-a. Wiem że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy komputer je spełnia, ale niektórzy posiadacze dwóch komputerów w domu chcą wykorzystać swoje czasem zbyt mocno archiwalne maszynki do postawienia serwera i dziwią się, czemu serwer sypie się lub nie startuje. Nie radzę w tym wypadku sugerować się zbyt mocno wymaganiami podanymi na stronie STEAMPOWERED.COM bo start serwera na maszynie o specyfikacji podanej tam to po prostu lotto - wystartuje lub nie.

  -Procesor 500 MHz
  -RAM 128 MB
  -OS: Windows (Najlepiej NT/2000/2003 lub XP + SP2. Windowsy95/98/Me oparte na DOS-ie to już przeżytek i do tego często okazują się niestabilne)
  Linux - jeśli mowa o tym, to tylko wtedy jeśli mamy dwa komputery w domu. Wtedy na jednym instalujesz Debiana,RedHat'a albo Free *BSD (w tym ostatnim trzeba włączyć emulację Linuxa), ściągasz wersję HLDS-a pod Linuxa STĄD, instalujesz ją i odpalasz serwer (po wcześniejszym zainstalowaniu dodatków w postaci AMX Mod X i tak dalej, ale nie musisz tego robić. Na kompie stojącym lekko powyżej dopuszczalnej granicy lepiej posiadać "czysty" serwer bez dodatków). Z drugiego kompa o lepszych bebechach będziesz grać. Ale jeśli posiadasz tylko jedną maszynkę w domu, to o ile Linux na serwer jest dobry, o tyle do grania jest koszmarny. Gra uzyskuje niską ilość fps nawet w rozdzielczości 640x480.
  -Grafika: jakakolwiek
  -HDD: 1 GB. Szybkość dysku nie ma znaczenia. Im szybszy, to tylko wczytuje szybciej mapę. I nic poza tym.
  Oczywiście to wszystko dotyczy HLDS-a na oddzielnej maszynie, z której tylko stawiamy serwer. Komputer z którego stawiamy serwer i gramy jednocześnie musi być zdecydowanie lepszy. W takim wypadku minimum to:

  -Procesor 1.2 GHz (Jakiś Pentium III albo AMD Athlon XP. Celerony o takich częstotliwościach kiepsko sprawują się w pykaniu.
  -RAM 256 MB(+) (na działanie serwera i procesów systemowych to absolutne minimum. Typ pamięci też jest ważny. Dziś np. już mało osób posiada wolne kości pamięci typu SDR. Na DDR i DDR2 serwer działa dużo lepiej)
  -System: Najlepiej Windows XP + SP2/SP3 albo Vista, choć lepiej wygląda to na XP.
  -Grafika: minimum to jakiś GeForce2 MX/Radeon 9000 Pro z 64 MB pamięci.
  -HDD: 1 GB
  Oczywiście dzisiaj większość posiada komputery z prockami dwurdzeniowymi minimum 2 GB RAM-u i kartami graficznymi z pamięciami po 1 GB i nie musi się niczym się martwić. Ale oprócz tej większości istnieją także "ewenementy" posiadające pięcio-sześcioletnie maszyny (ja się do nich zaliczam) którzy odpalają z nich swoje serwery i grają z nich nie zważając na astronomiczną liczbę 25.0 fps w grze :)

  DODATKOWE INFORMACJE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ
  To piszę głównie do młodszych użytkowników i do tych osób, które z HLDS-em mają do czynienia dopiero od niedawna i np. na łączu o uploadzie 64 kbps uruchamiają serwer na 24 sloty i dziwią się, że mają lagi. Oczywiście starym wyjadaczom nie trzeba takich rzeczy tłumaczyć, bo wiedzą gdzie szukać :)

  Rada 1: Nigdy nie ustawiaj zbyt dużo slotów na serwerze, jeśli nie znasz możliwości swojego łącza. To główna przyczyna lagów na serwerze. Aby tego uniknąć, poniżej
  rozpisałem, ile slotów maksymalnie można uzyskać na łączu o danym uploadzie. Oczywiście wartości niżej podane można uzyskać na takich ustawieniach, na których jeszcze da się pograć (takie, przy których modele postaci jeszcze nie przeskakują etc.) Pierwsza wartość z lewej to oczywiście upload kilobitach na sekundę. Środkowa wartość to przelicznik, ile kilobity na sekundę wynoszą w kilobajtach na sekundę. Trzecia wartość to oczywiście ilość slotów, jakie maksymalnie możemy uzyskać na danym uploadzie.

  UPLOAD: SLOTY
  64kbps 8KBps 3 - 4 sloty
  128kbps 16KBps 4 - 6 slotów max. 8 (jeśli łącze to ADSL 512 kbps)
  256kbps 32KBps 10 - 12 slotów
  512kbps 64KBps 12 - 14 slotów
  1024kbps 128KBps 16 - 20 slotów
  2048kbps 256KBps 22 - 26 slotów
  4096kbps 512KBps 32 sloty (wyżej się nie da)

  *jeśli nie wiecie jaki macie upload - INTERNET SPEED TEST, Check your dsl speed, internet and voip connection test - ta strona przetestuje wasze łącze z odchyleniem 5 ~ 10 kbps. Im bliżej danej wartości, tym bardziej będziecie wiedzieć ile maksymalnie wyciśniecie na swoim łączu.
  Oczywiście wartości tych wcale nie musimy uzyskiwać, gdyż nie tylko dobre łącze to gwarancja, że uzyskamy tyle slotów, ile w tabeli. Do tego jest potrzebny jeszcze dobry sprzęt. Dlatego o tym mówi następna rada...

  Rada 2: Jeśli chcesz mieć domowy serwer wysokoslotowy (biorąc pod uwagę specyfikację domowych łącz w Polsce mowa tu o 15 slotach i więcej) powinieneś wiedzieć, ile twój procesor udźwignie (czy się nie będzie grzał etc). Posiadacze procków dwurdzeniowych raczej mogą być spokojni, choć też muszą mieć na uwadze to, aby komputer pracował stabilnie, kiedy serwer będzie odpalony w tle i do tego będzie działać gra. Przeciętnie przelicznik wygląda tak:
  1 gracz na serwerze ~ 50MHz z mocy procka
  Czyli jeśli domowy serwer mamy ustawiony na 11 slotów, to 550 MHz z jego mocy jest używane przez serwer, ale to skala zaproponowana przez portal HLDS.PL. Należy dlatego tak ustawiać ilość slotów, aby serwer i system mogły pracować stabilnie (nie ustawiajcie np. 18 slotów na komputerze z procesorem 400 MHz) Czynniki obciążenia zależą także od ustawień serwera, ilości wgranych dodatków itd. Ale i tak oczywiście najważniejsza jest stabilność...

  Rada 3: ...dlatego mocny zasilacz w komputerze to podstawa. Jeśli serwer i gra powodują restart peceta po czasie stosunkowo niedługim, np. 45 minut, to sygnał, że albo należy zaopatrzyć się w nowy zasilacz, albo zjechać w dół z ilością slotów na serwerze, najlepiej na początek o dwa i sprawdzić jak serwer pracuje. Oczywiście należy jak najczęściej unikać sytuacji, kiedy to komputer nam się restartuje z tej przyczyny, gdyż może to spowodować awarię zasilacza, uszkodzenie procesora (w skutek przegrzania) lub płyty głównej (z tego samego powodu). Dlatego należy kontrolować też temperaturę procesora różnymi programami, np. SpeedFanem.

  Rada 4: "Goły" serwer (tj. taki odpalony od razu, bez żadnych dodatków typu METAMOD, AMX Mod X czy tam inne) pożera około 64 MB pamięci, podczas gdy serwer z AMXX-em moze pożerać nawet ponad 100 MB pamięci. To ważne, kiedy chcemy przygotować np. tani serwer na LAN na jakiejś starej maszynie.

  Rada 5: Niezłym rozwiązaniem jest też ściągnięcie HLDSUPDATETOOL.EXE (z tego poradnika wykonujemy tylko kroki od 1. do 4. no chyba że od razu chcemy znonstimować serwer, wtedy wykonujemy dalsze kroki) i działanie na takim, świeżym, niemodyfikowanym pakiecie.

  WŁAŚCIWA OPTYMALIZACJA SERWERA

  Na początek mała uwaga. Optymalizacja czegoś, to nie zawsze to samo co wydajność. Optymalizacja czegoś ma na celu ustabilizowanie podczas gdy wydajność oznacza z reguły maksymalne wyciśnięcie możliwości nierzadko kosztem stabilnej pracy. W tuningowanie na maksa możliwości serwera lepiej bawić się na hostingu. Domowy serwer najlepiej jest optymalizować. Jeśli masz już serwer z AMXX i nie wiesz co zrobić, aby serwer działał lepiej na początek zajrzyj TUTAJ jeśli jesteś obeznanym użytkownikiem i zrób wszystko od kroku 2. do 8. Jeśli jednak nie wiesz za bardzo, o co chodzi, to czytaj dalej bieżący artykuł.

  POZBYWAMY SIĘ LAGÓW
  Tą kwestię zebrałem do kupy, bo tak wyjdzie lepiej. Niejednokrotnie po zapoznaniu się z wynikami naszego łącza jesteśmy niemal pewni, że tyle slotów pójdzie nam bezproblemowo - błąd. Wina leży po stronie źle ustawionych na serwerze komend RATE - odpowiedzialnych za przesył danych między serwerem a klientem (co poszczególne komendy oznaczają, macie przedstawione poniżej)

  sv_maxrate - ustawia maksymalną częstotliwość wymiany danych z klientem na serwerze
  sv_minrate - ustawia minimalną częstotliwość wymiany danych z klientem na serwerze
  sv_maxupdaterate - maksymalna wartość danych, jaką klient będzie otrzymywał z serwera.
  sv_minupdaterate - minimalna wartość danych, jaką klient będzie otrzymywał z serwera.
  fps_max - ile fps powinien mieć średnio serwer.
  sys_ticrate - ile fps serwer powinien wyciągać maksymalnie (o tej komendzie jeszcze później napiszę)
  Fabrycznie są one ustawione tak, że pingi zawsze bedą skakać, bo łącze nie wyrobi. Dlatego jeśli jesteśmy dobrze obeznani, to możemy je sobie sami odpowiednio ustawić. Jeśli nie umiemy, to możemy skorzystać z KALKULATORA generującego wartości dla pierwszych czterech komend. Jak już to zrobimy, to wklejamy te komendy do pliku SERVER.CFG, który znajduje się w katalogu cstrike i zapisujemy zmiany. Jak ktoś nie wie czym otworzyć ten plik. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na tym pliku, wybrać "Otwórz za pomocą..." i wybrać "Notatnik".

  Kolejnym zabiegiem zmniejszającym skoki pingów na serwerze jest wysoki priorytet dla aplikacji hlds.exe. Po wystartowaniu serwera wystarczy wcisnąć Alt+Ctrl+Del po czym w menedżerze zadań przejść do zakładki "Procesy". Odszukać proces "hlds.exe", kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy po czym wybrać "Ustaw Priorytet" --> "Wysoki". Kliknąć na "Tak" i zamknąć menedżera zadań. Oczywiście u niektórych może wywołać to spadek fps w grze, dlatego wtedy radzę zrobić coś innego. Zostawić normalny priorytet, i zjechać z ilością slotów na serwerze.

  SYS_TICRATE
  O komendzie sys_ticrate nie będę za bardzo się rozpisywał, bo to zrobił już seba w swoim poradniku, który radzę przeczytać. CZYTAJ O SYS_TICRATE. Najprościej rzecz biorąc sys_ticrate odpowiada za szybkość przetwarzania pakietów na drodze klient ~ serwer, ilość fps na serwerze a tym samym za obciążenie peceta i za pingi. Posłużę się tutaj przelicznikiem LANowym, jaki ping powinna dawać określona ilość fps na serwerze.

  ILOŚĆ FPS PING
  50.0 20ms
  100.0 10ms
  200.0 5ms
  300.0 3ms
  500.0 2ms
  1000.0 1ms
  Rekomendowane ustawienia komendy sys_ticrate na domowy serwer oscylują wokół wartości 110 ~ 260 w zależności od posiadanego sprzętu, gdyż jak wiadomo, im więcej ustawimy, tym większe będzie obciążenie, a to z kolei ma wpływ na ilość klatek na sekundę w grze. Jeśli ustawimy zbyt dużą wartość, to wtedy fps-y w grze mogą polecieć na łeb na szyję nawet na sprzęcie o dość dobrej konfiguracji. Jeśli macie dość starą kartę graficzną i nawet na standardowym ustawieniu sys_ticrate między 100 a 110 macie spore spadki klatek na sekundę w grze i ogólnie ich niską ilość, to sygnał, że z wartością tej komendy należy zjechać jeszcze w dół, np. do 70. Do tego należy skołować jeszcze jakiś CONFIG NA WIĘCEJ FPS (jeśli jesteś maniakiem poprawiania płynności gry, poczytaj Kompendium wiedzy o zwiększaniu ilości FPS w grze ) Dodatkowo należy wówczas minimalnie podnieść wartość komendy sv_maxupdaterate ( o 1 - 2 w górę). Dlaczego?? Bo czego nie da się nadrobić sprzętem, trzeba nadrobić łączem... Aha i jeszcze jedno: jeśli macie serwer na łączu z Wi-Fi z którego macie spory dystans do punktu dostępowego, ustawiajcie wyższą wartość sys_ticrate (dlatego użytkownicy łącz "po kablu" z reguły mają lepiej).

  Uwaga!!! Na serwerach działających z procesorami AMD Athlon często uzyskuje się dużo niższą ilość fps, niż się ustawiło. Dlatego trzeba zastosować TĘ SZTUCZKĘ, dzięki niej ilość fps powinna być wyższa.

  SERWER W KONSOLI BEZ GRAFICZNEGO INTERFEJSU
  Młodsi użytkownicy pewnie nie wiedzą o co chodzi, ale starsi pamiętający jeszcze czasy CS-a 1.5, kiedy wszystko działało na WON-ie a nie na Steamie na pewno kumają o co biega. Obecny HLDS pod Windows można uruchomić w dwóch wyglądach. Z tym, ładnym, pięknym, cudownym i żrącym pamięć zielonym interfejsem, który jest dobry dla początkujących i konsolowym, na widok którego niejednemu starszemu graczowi łezka w oku będzie się kręcić :) Serwer wtedy oczywiście wygląda tak, jak dawniej:  Ma to swoje zalety. Nie zżera tyle RAM-u i cykli procesora na generowanie tych głupich statystyk oraz serwer startuje szybciej, działa lepiej, bez zbędnych przestojów (większa stabilność fps, mniejszy ping niż na serwerze odpalonym w normalnym wyglądzie etc.)
  Jak zrobić, żeby wyglądał właśnie tak?? Do Linii parametrów startowych w skrócie do hlds.exe należy dopisać
  -console <reszta parametrów>
  i serwer powinien odpalać się właśnie w takiej konsolce. Oczywiście ta "reszta parametrów" to cała reszta rzeczy, jaka była dopisana przed przestawieniem HLDS-a z normalnego wyglądu to wyglądu konsoli. Część rzeczy należy dodatkowo skonfigurować, bo konsola przyjmuje zmienne w postaci komend, podczas gdy na normalnym wyglądzie wszystko ustawiamy ręcznie (nie musimy komend znać). Całkowita poprawna linia komend powinna zawierać dokładnie, jaki mod powinien być załadowany, ilość maksymalną graczy, mapę, czy serwer powinien być zabezpieczony antycheatem czy też nie i czy powinien być po LAN-ie czy po internecie. Jeśli tego nie określimy, serwer odpali nam domyślnie "Half-Life". Poniżej przykładowa poprawna linia komend. Komendy oznaczone "+" przed nimi oznaczają, że możemy je także dopisać w pliku server.cfg w katalogu cstrike.

  hlds.exe -console -game cstrike -insecure +maxplayers 10 +map de_dust2 +sv_password "" +port 27015
  Oczywiście co dokładne parametry oznaczają możecie poczytać TUTAJ. Komendy do konfiguracji serwera wklepujecie oczywiście w server.cfg, lub w linię startową. NA TEJ STRONIE są podane chyba wszystkie komendy potrzebne do konfiguracji serwera, a Z KOLEI NA TEJ STRONIE możecie poczytać, co poszczególne oznaczają. Polecam także poczytać ARTYKUŁ SERWER NA USLUDZE WINDOWS + PRIORYTET. Oczywiście nie musimy się bawić bez potrzeby w ten serwer na usłudze Windowsa, wystarczy, że stworzymy sam plik start.bat (download w artykule nie działa), wkleimy te zmienne z rubryki Jak uruchomić hlds w trybie konsolowym i z większym priorytetem ? i zapiszemy jako właśnie "Start.bat" w katalogu z serwerem. Potem tylko zrobimy skrót na pulpicie i powinno działać.

  WYŁĄCZAMY ZBĘDNE PLUGINY AMX MOD-a i METAMODA
  Najpierw zajmiemy się AMX Modem. Wchodzimy w katalog serwera, następnie w folder "cstrike", potem w "addons", teraz kolejno w "amxmodx", "configs" i otwieramy w notatniku plik "plugins.ini". Na samym dole pod rubryką
  ; Custom - Add 3rd party plugins here
  znajdują się z reguły pluginy, które można wyłączyć. Aby wyłączyć dany plugin, przed jego nazwą wystarczy wstawić
  ;
  i tak na przykład jeśli chcemy wyłączyć plugin scrollmsg.amxx to przed jego nazwę wstawiamy właśnie ten średnik tak, aby wyglądał on tak:
  ;scrollmsg.amxx
  Po czym zamykamy plik zapisując zmiany. Jeśli chcecie sprawdzić, które pluginy można wyłączyć, użyjcie googli. Im więcej wyłączymy, tym serwer będzie mniej obciążony i tym mniej informacji będzie miał do przetworzenia. A tym samym będzie działał wydajniej.... Teraz przechodzimy do metamoda. Wchodzimy w katalog serwera, wybieramy znów folder "cstrike" --> "addons" --> "metamod" i otwieramy plik "plugins.ini". Tutaj proces wyłączania pluginów wygląda tak samo, jak w przypadku pluginów AMX Mod-a, tyle że przed ścieżką do pluginu metamoda wpisujemy
  ;
  . I tak np. jeśli mamy sXe Injected na serwerze i ścieżka wygląda do niego wygląda tak:
  win32 addons/sxei/dlls/sxei_mm.dll
  a chcemy go wyłączyć, dopisujemy
  ;
  Tak, aby wyglądała ona tak:
  ;win32 addons/sxei/dlls/sxei_mm.dll
  . Następnie zamykamy plik zapisujac zmiany, ale to jeszcze nie koniec. Jeśli serwer działa to wpisujemy w konsolę
  meta list
  i po wywołaniu tego polecenia powinna pojawić się lista wewnętrznych pluginów metamoda. Oto przykładowa lista:
  Currently loaded plugins:
  description stat pend file vers src load unlod
  [ 1] AMX Mod X RUN - amxmodx_mm.dll v1.8.0.3 ini Start ANY
  [ 2] Fun RUN - fun_amxx.dll v1.8.0.3 pl1 ANY ANY
  [ 3] CStrike RUN - cstrike_amxx.dll v1.8.0.3 pl1 ANY ANY
  [ 4] CSX RUN - csx_amxx.dll v1.8.0.3 pl1 ANY ANY
  4 plugins, 4 running
  Aby wyłączyć dany plugin, wystarczy wpisać
  meta unload <numer pluginu>
  Przykładowo chcemy wyłączyć CSX, wtedy wpisujemy w konsolę meta unload 4. Żeby nie tracić czasu na wklepywanie komend w konsolę, możemy wpisać je do pliku server.cfg.

  Po zastosowaniu powyższych rzeczy serwer powinien działać nieco lepiej, bo ma mniej rzeczy do przetworzenia. Aby nie gmatwać się zbytnio z tym, odradzam także z góry instalowanie jakichś serverpacków na domowy HLDS, bo z reguły jest tam nawalone dużo pluginów, które na słabszym sprzęcie powodować będą ściny. Najlepiej już instalować czysty AMX Mod X, na który będziemy dopiero instalować poszczególne pluginy.

  OPTYMALIZACJA WINDOWS
  Znam jakieś porady dotyczące poprawy działania Windows. Podstawowe to oczywiście defragmentacja + zwiększenie stronicowania i oczyszczanie dysku, ale nie chce mi się o tym pisać :) Porady dotyczą oczywiście poprawy ogólnej, a to ważne, kiedy chcemy by nasz komputer działał bez przestojów. Poniżej macie linki do artykułów i programów, które pomogą wam w uporządkowaniu systemu (porady dotyczą tylko Windowsa XP, ale na Vistę też bardzo łatwo poszukać).

  ARTYKUŁY POŚWIECONE OPTYMALIZACJI:
  Optymalizacja i odchudzanie XP
  Optymalizacja Windows
  http://pccentre.pl/article/show/Opty...esc_1/id=13474
  Optymalizacja Windows: Przyspieszanie Windows XP dzięki wyłączeniu zbędnych usług
  forum.dobreprogramy.pl &bull; Zobacz wątek - Optymalizacja systemu windows xp
  Tweaking XP - HLDS.pl

  PROGRAMY DO OPTYMALIZACJI I POPRAWY DZIAŁANIA:
  Easy Cleaner:
  Pobierz EasyCleaner 2.0.6.380 Build 7 - ściągnij ostatnią wersję z Programy IDG.pl

  CCleaner:
  CCleaner 2.17.853 PL- Download - INSTALKI.pl

  Speed It Up Free:
  Download SpeedItUp Free v4.51 for Windows XP/Vista - softwarepatch.pl - Sterowniki, programy, gry i spolszczenia


  OCHRONA KOMPA
  Oprócz optymalizacji należy pozbyć się wszelkich niepożądanych programów, takich jak trojany, spyware czy wirusy. Do tego zapobiegać atakom hakerów i łączeniu się z internetem podejrzanym aplikacjom. Aby nie bawić się w ściąganie płatnych pakietów Internet security możemy użyć darmowych programów, których nie trzeba crackować, żeby z nich korzystać.

  ANTYWIRUSY:
  Avira AntiVir Personal Free Antivirus (polecam, bo program jest naprawdę zajebisty, tyle że jest dostępna tylko wersja po angielsku):
  Pobierz | Avira AntiVir Personal - Free Antivirus - nieoficjalny Polski Support

  avast! Home edition 4.8:
  Oprogramowanie antywirusowe AVAST

  AVG Anti-Virus Free Edition 8.5:
  AVG - dobry antywirus firmy AVG Technologies - Pobierz


  ZAPORY OGNIOWE (FIREWALLE):
  Comodo Personal Firewall:
  Free Firewall Antivirus Software Download by Comodo

  Ashampoo Firewall:
  Ashampoo? FireWall FREE

  ZoneAlarm:
  ZoneAlarm by Check Point - Award winning PC Protection, Antivirus, Firewall, Anti-Spyware, Identity Protection, and much more.

  ANTYSPYWARE & ANTYROOTKITY
  AVG Anti-Rootkit Free (Antyrootkit):
  Rootkit Free AVG Anti-Rootkit Free Antyrootkit Free

  F-Secure BlackLight (antyrootkit):
  F-Secure Blacklight > Rootkit Elimination Technology

  Ad-Aware (Antyspyware):
  Ad-Aware - Lavasoft

  Spybot - Search & Destroy (Antyspyware):
  The home of Spybot-S&D!

  Spyware Doctor (Antyspyware):
  Spyware Doctor - Najlepszy program do usuwania spyware. Bezpłatna wersja próbna do pobrania.


  PODKRĘCANIE KOMPA
  Tutaj mogę polecić tylko strony, na których możecie poszukać jakichś tutoriali dotyczących podkręcania poszczególnych podzespołów peceta. Zaznaczam, iż ja nie ponoszę odpowiedzialności za to, że po podkręcaniu coś się wam zjarało/nie działa tak jak powinno, ja tylko podaję linki, a o to, że coś nie działa, wińcie siebie, bo wszystko robicie na własną odpowiedzialność (niemal przy każdym poradniku dotyczącym podkręcania znajdziecie taką adnotację).

  STRONY O PODKRĘCANIU:
  Overclockers.pl
  Overclock.pl
  Overclockers.net(zagraniczna)

  I to chyba tyle... Myślę że starczy :D I tak z poradnika o HLDS-ie zrobił się nam ogólny poradnik o kompie :D

  *poradnik by dRill
  dla forum.wiaderko.com


  *JEŚLI KOPIUJESZ POWYŻSZY MATERIAŁ, SKOPIUJ GO Z POWYŻSZĄ ADNOTACJĄ. JEŚLI SKOPIUJESZ GO BEZ ADNOTACJI, OZNACZA TO ŻE JESTEŚ ZWYKŁYM ZEREM, PLAGIATOREM I ZŁODZIEJEM, KTÓRY PODSZYWA SIĘ POD PRAWDZIWYCH AUTORÓW I KOPIUJE CUDZE MATERIAŁY NA INNE FORUM TYLKO PO TO, BY DOSTAĆ KILKA PUNKTÓW "POMÓGŁ" OD INNYCH UŻYTKOWNIKÓW. JESTEŚ TAKI?? JEŚLI NIE, ZAWSZE ZAMIESZCZAJ INFORMACJĘ, SKĄD SKOPIOWAŁEŚ DANY ARTYKUŁ.
  Ostatnio edytowane przez Drill ; 17-04-2009 o 17:24


 2. The Following 6 Users Say Thank You to Drill For This Useful Post:


 3. #2
  V.I.P. Awatar Ganimadeus
  Dołączył
  Jul 2008
  Wiek
  26
  Posty
  6,525
  Thanks
  38
  Thanked 354 Times in 341 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  O rzesz ty... Napracowałeś się przyda się na pewno. Oby więcej takich prac ;]

 4. #3
  el Wymiataczos Awatar koxero
  Dołączył
  Feb 2009
  Posty
  659
  Thanks
  60
  Thanked 32 Times in 30 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  Nie no zajebisty poradnik ^^, Szacunek dla Ciebie hehe ;) Napewno mi się przyda.

 5. #4
  Spamer z doświadczeniem Awatar LuK. ?
  Dołączył
  Nov 2008
  Posty
  316
  Thanks
  4
  Thanked 27 Times in 25 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  no Bravo
  Hidden Content
  C-Walk Forever. :)

 6. #5
  Spamer Awatar Lil Wayne
  Dołączył
  Feb 2009
  Posty
  195
  Thanks
  8
  Thanked 4 Times in 4 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  Super ...

 7. #6
  Adminus pospolitus Awatar naven
  Dołączył
  Jan 2008
  Wiek
  26
  Posty
  10,802
  Thanks
  31
  Thanked 652 Times in 605 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  osz w pitke xD przyklejam
  Najlepszy hosting Hidden Content href="Hidden Content target="_blank">tutaj
  Konfiguracja amxx, instalacja pluginów, pisanie pluginów AMXX. Więcej info na Hidden Content

  "At the end of the day, there are always going to be mental disorders and people who cause violence for no other reason than the fact that they're fucked up and lost. And all we can do is try to learn from it." Corey Taylor.

 8. #7
  Spamer Awatar Mike3sz
  Dołączył
  Aug 2008
  Posty
  163
  Thanks
  0
  Thanked 8 Times in 5 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  Brawo ;)

 9. #8
  V.I.P. Awatar szyman
  Dołączył
  Jan 2008
  Wiek
  30
  Posty
  748
  Thanks
  10
  Thanked 27 Times in 24 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  jestem pod wrazeniem, gratuluje, przyda sie wielu osobom

 10. #9
  Starsza lamka Awatar BaRtZmC
  Dołączył
  Jan 2009
  Posty
  56
  Thanks
  0
  Thanked 9 Times in 8 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  Żal u mnie prawie taki sam ;/
  Drilla bardziej skupiony na systemach!

 11. #10
  Lamka Awatar cuneeck
  Dołączył
  Aug 2008
  Wiek
  32
  Posty
  1
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: HLDS - podstawowe informacje, porady & optymalizacja serwera dla domowych użytkowników (by dRill)

  W przeciwieństwie do poprzednich komentarzy postaram się ocenić ten artykuł trochę w szerszej perspektywie...
  Przede wszystkim moje uznanie dla autora artykułu - Drill'a. Szukałem właśnie takiego artykułu.
  Zamieszczone w nim informacje są rzetelne, przejrzyste i okazały się być bardzo przydatne.
  Wygodny jest też zestaw odnośników odwołujących się do przydatnych witryn WWW, np. na temat optymalizacji win-przeżytku. Dzięki nim można trochę zwiększyć wydajność gry na niekoniecznie najnowszym PC.
  Wykonałeś z pewnością kawałek solidnej roboty. Wielkie dzięki za jej udostępnienie.
  Pozdrawiam.

Podobne wątki

 1. Błąd serwera hlds.
  By Potes in forum Problemy z HLDS
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:41
 2. [Non Steam] logi serwera HLDS CS 1.6
  By ejme in forum Problemy z CS 1.6 oraz CS:Condition Zero
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 13-12-2009, 20:38
 3. Konfiguracja serwera HLDS
  By koldamian in forum Konfiguracja serwera HLDS Counter Strike 1.6
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 25-10-2009, 17:52
 4. Naprawa serwera HLDS na linuxie
  By lis_16 in forum Problemy z HLDS
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 18-08-2009, 02:26
 5. [HLDS]Optymalizacja serwera
  By BaRtZmC in forum Poradniki do HLDS
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 06-01-2009, 14:45
 6. Komendy do serwera HLDS na pingi
  By Frags in forum Konfiguracja serwera HLDS Counter Strike 1.6
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 22-09-2008, 02:23
 7. Nie wyszukuje serwera HLDS
  By pablosso in forum Konfiguracja serwera HLDS Counter Strike 1.6
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 15-02-2008, 21:47
 8. Instalacja Serwera HLDS na Hamachi
  By Gajer in forum Poradniki do HLDS
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 28-01-2008, 17:23
 9. [FAQ] Podstawowe informacje
  By seba in forum Poradniki do HLDS
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 30-12-2007, 12:50
 10. Nie mogę założyć serwera HLDS
  By remiq in forum Archiwum forum
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 20-07-2007, 14:42

Odwiedzający poszukiwali:

hlds

hlds co tonie moge otworzyc hldsx-hldshlds windowsprocesory pentium narzędzia optymalizacjiczy fps w grach ma wplyw na pingstart.bat hldsjak stworzyć dobry serwer w hldsjakilinux org 10 przydatnych porad korzystanie linux pingpodstawowe ustawienia serwera cshlds fpsnie mogę otworzyć aplikacji hldsdrill wiaderkojak zdjac zapore pingu na swoim serwerze csco zrobić żeby serwer chodził nawet jak wyłączymy komputer cskomedy hldsspeeditup free 4 50jcustom w konsoli csoptymalizacja serwera amxxco zrobić by hlds działał dobrzeGdy mamy odpalonego csa wlaczamy Menedzera Urzadzen (ctrl alt del) wchodzimy w zakladke Procesy i wyszukujemy proces hl.exe. Klikamyzajebiste avatary na steamoptymalizacja hlds windowsinfo z serwera hlds

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •