Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
 1. #1
  V.I.P. Awatar JaCo
  Dołączył
  Jul 2007
  Wiek
  26
  Posty
  3,228
  Thanks
  32
  Thanked 51 Times in 47 Posts

  Domyślnie Tworzenie modeli !

  Siema przedstawiam wam toutrial jak zrobić modele do csa !

  Wstęp do tworzenia modeli by Valve


  Softimage|XSI Mod Tool do Half-life 2

  Wszystkie modele w Half-Life 2 zostały zrobione w Softimage|XSI . W naszym downloadzie znajdziesz darmową, 30 dniową wersje tego programu. Zaś na oficjalnej stronie XSI można znaleźć kursy, forum i inne zasoby które pomogą ci rozpocząć pracę z Softimage|XSI EXP. Jako dodatek do kursów znalezionych na stronie XSI Mod Tool's, xsibase.com i www.edharriss.com oferują wiele ciekawych materiałów dla początkujących grafików.

  Pliki .SMD

  Format .smd eksportowany z XSI przez file/export menu występuje w 3 "smakach". Pliki references SMD zawierają kompletny obraz modelu, włączając w to geometrie, jego strukturę szkieletu , teksturę i połączenia miedzy siatką a szkieletem. Pliki references nie zawierają żadnych sekwencji animacji, to tylko obraz kompletnego modelu zamrożony w danej chwili.
  Physbox .SMD zawierają prosty model wykorzystywany przez silnik do obliczania kolizji, i połączeń pomiędzy wierzchołkami a szkieletem modelu.
  Animation .smd zawiera zaś tylko informacje o animacji oraz niezbędne dane o szkielecie dla programu StudioMdl aby wykluczyć różne szkielety w plikach references oraz animacji.
  Jak widać każde modele w końcu będą wymagać dwóch plików .SMD--przeglądnij pliki źródłowe Half-Lifa w SDKa zobaczysz, że spora ilość modeli ma dołączonych bardzo dużo plików animacji, mimo to większość używa pojedynczego pliku references .smd.

  Pliki .QC


  TO może być pomocne przy zrozumieniu istoty plików .QC jako spisu wartości dla projektu modelu: .QC zaopatruje ukończona listę wszystkich nabytków ,które będą dołączone do finalnego modelu. Pierwotna funkcja pliku .QC ma za zadanie poinformowanie aplikacji StudioMdl o gdzie umiejscowiona jest tekstura i pliki .SMD. Plik .QC jest także miejscem gdzie określone są dane silnika gry. Przykładowo plik .QC "mówi" silnikowi gdzie ma umieścić efekty takie jak poświata obiektów bądź dym, jakie animacje odpowiadają rozmaitym czynnościom AI i kiedy pewne dźwięki powinny być odtwarzane

  StudioMDL

  Studiomdl.exe jest programem obsługiwanym z wiersza poleceń tworzącym pliki modelu. Pobiera nazwę pliku .QC jako parametr i używa .QC do zlokalizowania odpowiednich plików .SMD i tekstury. Program zawsze zwraca raport o wykorzystanej pamięci do skompletowania geometrii, tekstury i danych animacji dzięki czemu może być użyteczny przy debugowaniu (usuwaniu błędów) i optymalizacji twojego modelu. Zobacz do kompilowanie modeli dla początkujących po informacje jak skompilować model w Studiomdl.exe

  Produkt końcowy: plik .MDL

  Owocem tego procesu jest plik half-Life2 z modelem (.mdl), zawierający wszystkie dane modelu czyli : geometrie, animacje itd. Teraz jest już gotowy do użycia.

  Dobra no to koniec. Nie zamierzam dalej tłumaczyć bo reszta jest bardzo ogólnikowa, to prawie reklama XSI


  Tworzenie modelu w XSI [Video Tut] [ANG] [by aKilling.org]


  UWAGA: LINKI DO VIDEO-TUTORIALA NIE DZIAŁAJĄ - PLIKI PRZEPDAŁY ;/ Postaram się je wyszukać


  Opis

  Ten video tutorial pokazuje jak stworzyć model prop'a w XSI.
  Jest po angielsku gdyż znajdował się na stronie aKilling.org, niestety ta strona z mnóstwem świetnych tutoriali została zlikwidowana, ten v-tutorial przetrwał jednak na moim dysku i oto jest.

  Dźwięk w tym tutorialu jest strasznie cichy, więc należy mocno podgłoścnić by cokolwiek usłyszeć.

  Część 1 (17,2 MB) - Tworzenie modelu
  Część 2 (47,7 MB) - Tworzenie mapy UV
  Częśc 3 (29,5 MB) - Tworzenie textury
  Część 4 (31.4 MB) - Finalizowanie i kompilowanie modelu


  Inne

  Najgorszym problemem jest odczytanie, co jest w tych plikach pokazanych na filmie, gość mówił, że pliki są załączone albo, że można je gdzieś zdobyć.. Tyko, że nie można.
  Tak, więc z trudem je odczytałem i dzielę się nimi z wami:

  2 ważne linie z toolbox.vmt

  Kod:
    "$normalmapalphaenvmapmask" 1
    "$model" 1
  billboard.qc
  Kod:
  /*
  ==================================
  
  billboard
  
  
  ==================================
  */
  
  $modelname billboard.mdl
  $cdmaterials models/billboard
  $scale 1.0
  $surfaceprop "metal"
  $staticprop
  $body studio "./billboard"
  
  $sequence idle "billboard_idle" fps 25
  $collisionmodel "billboard_phys.smd" {
  
  $mass 40
  }

  makemodel.bat
  Kod:
  @ "D:GrySteamSteamApps[NAZWA_KONTA]sourcesdkbinstudiomdl.exe" -game "D:GrySteamSteamApps[NAZWA_KONTA]half-life 2hl2" %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9

  UWAGA: Ścieżki w pliku makemodel.bat trzeba wpisać samemu. Pierwsza ścieżka to ścieżka do studiomdl.exe, a druga to ścieżka do głównego katalogu moda (lub w moim przypadku gry : HL2), do którego chcemy skompilować model.


  Mam nadzieje, że jak ktoś będzie korzystał z tutoriala to powyższe listeningi pomogą Emot

  Plugin do PS do robienia bumpmap jest tu:
  http://download.nvidia.com/developer....0629.1500.exe

  Dodam jeszcze plik o wymiarach 1024X1024 w kratkę (mojej produkcji), który jest potrzebny w tutku: Tu

  Oraz biały plik o tych samych wymiarach: Tu


  By użyć jako prop_physics trzeba na końcu pliku QC dodać:
  Kod:
  $keyvalues
  {
    "prop_data"
    {
      "base""Cardboard.Small"
    }
  }

  $staticprop musi zostać i być zawsze, jeżeli nie robimy modelu z animacjami albo kośćmi.  Tworzenie modelu w blenderze

  Wstęp
  W tym tutorialu opisze, jak stworzyć model do HL2 w blenderze. Tutorial pokazuje jak stworzyć model typu prop, czyli model rzeczy, którą można umieścić na mapie, czyli np. beczka, stolik itp.
  Podczas pisania tego tutoriala mocno opierałem się na znanym tutorialu po angielsku - "Modeling props with Blender"


  1. Przygotowania

  Na początek należy przygotować sobie warsztat pracy. Po pierwsze tworzymy gdziekolwiek katalog, w którym będą wszystkie pliki, które będą potrzebne do zrobienia modelu.
  Ja pokaże jak zrobić model na przykładzie modelu znanego czasopisma "CD-ACTION" tak, więc swój katalog nazwałem "cda".

  Po drugie potrzebny będzie plugin do blender'a, umożliwiający konwersje do .SMD. Można go ściągnąć z TĄD


  2. Tworzenie modelu

  Teraz czas na stworzenie modelu, oraz textury, poczym nałożenia texury na model. Po tym powinniśmy zapisać nasz plik. Mamy więc w naszym katalogu już co najmniej 2 pliki, plik modelu oraz plik z texturą która musi być w formacie TGA. W tym momencie mój katalog "cda" wygląda tak:


  A model wygląda tak:  Przed wyexportowaniem modelu trzeba pamiętać o 2 rzeczach:
  1) Na wszystkie face'y musi być nałożona textura
  2) Przed wyexportowaniem modelu należy zaznaczyć model i nacisnąć przycisk "Set Smooth", jeżeli model składa się z paru obiektów i exportujesz parę obiektów, zaznacz każdy z osobna i kliknij "Set Smooth".  Przyszedł czas by skorzystać z plugina, i wyexportować model do formatu SMC. By wyexportować model z blendera do formatu SMC należy najpierw w Object Mode zaznaczyć model, który chcemy wyexportować a potem z menu File wybrać Export -> half-life2 (.smd)
  Będą nam potrzebne 3 pliki SMC, pierwszy w moim wypadku nosi nazwę "cda.smc" jest to model widzialny w grze, drugi plik powinien mieć dopisek "_phys" w moim wypadku jest to "cda_phys.smc", jest to model fizyczny, czyli model który będzie kolidował z innymi rzeczami, podłożem, playerem, ale nie będzie widoczny, tak więc ten model może być trochę prostszy niż model widoczny, w moim przypadku jednak wyexportowałem go tak samo jak model widoczny, gdyż model mojego czasopisma jest prosty do bulu - bo jest to po prostu sześcian, jednak gdy zrobisz bardziej zkąplikowany model warto przed wyexportowaniem modelku fizycznego najpierw go uprościć, dlatego, że im prostszy model tym więcej FPS.
  Trzeci plik powinien mieć dopisek "_idle". Ten plik jest jednak zawsze taki sam, nie zależnie od tego, jaki model stworzyliśmy. Jest to plik zawierający animacje, która jest odtwarzana, gdy nie jest odtwarzana żadna inna. Pewnie się dziwisz po co twojemu modelowi animacja, jeżeli ten model się nie rusza. Sprawa jest dziwna, gdyż HL2 nie może wyświetlić modelu jeżeli nie będzie on miał żadnej animacji, tak więc by to 'obejść' tworzy się animacje która jest 'pusta', właśnie dlatego ten plik ma zawsze taką samą zawartość nie zależnie od modelu widzialnego i fizycznego. Jak stworzyć plik z dopiskiem _idle ?? po prostu stwórz pusty plik textowy w formacie TXT, potem wpisz do niego to:

  cda_idle.smd

  Kod:
  version 1
  nodes
  0 "joint0" -1
  end
  skeleton
  time 0
  0 0.000000 0.000000 0.000000 0 0.000000 0.000000
  end
  A potem zmień nazwę pliku na "[NAZWA]_idle.smd", w moim przypadku plik ten nazywa się "cda_idle.smd".

  A więc teraz mój katalog powiększył się o 3 pliki smd i wygląda tak:


  Czas na stworzenie pliku w formacie QC. By go stworzyć stwórz nowy plik TXT a potem zmień nazwę na "[NAZWA].qc" W moim wypadku plik nazywa się "cda.qc". Otwórz ten plik np. w notatniku i wpisz do niego:

  cda.qc

  Kod:
  $modelname AATW/cda.mdl
  $cdmaterials models/AATW/cda
  $scale 1.0
  $body studio "cda.smd"
  
  $sequence idle "cda_idle" fps 1
  
  $surfaceprop "paper"
  
  $collisionmodel "cda_phys.smd" {
     $automass
  }
  
  $staticprop

  Poczym zamień wszystkie "cda" na nazwe swojego modelu.
  Twój plik QC jest gotowy, jest to plik, który kontroluje proces kompilacji, zawiera ścieszki do wszystkich 3 plików SMD, ścieżkę gdzie ma być skompilowany model oraz inne informacje potrzebne kompilatorowi, takie jak skala, czy rodzaj powierzchni modelu.

  Teraz można już skompilować model, można to zrobić na wiele sposobów, ja pokaże jak to zrobić sposobem, z którego ja korzystam. Na początek trzeba utworzyć pusty plik TXT, potem wpisujemy do niego coś takiego:

  makemodel.bat
  Kod:
  @ "[ścieżka do studiomdl.exe]" -game "[ścieżka do katalogu gry]" %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9
  pause

  Poczym podmieniamy:

  [ścieżka do studiomdl.exe] na ścieżkę do pliku studiomdl.exe, który znajduje się w "SteamSteamApps[USERNAME]sourcesdkbinstudiomdl.exe"

  [ścieżka do katalogu gry]
  na ścieżkę do katalogu gry lub moda, do którego chcemy skompilować model, np. jeżeli chcemy skompilować model do Half-Life'a 2 wpisujemy ścieżkę do katalogu "SteamSteamApps[USERNAME]half-life 2hl2"

  Po podmienieniu zamieniamy nazwę pliku na "makemodel.bat".
  Teraz by skompilować model wystarczy przenieść plik QC na "makemodel.bat" i proces kompilacji się uruchomi, będzie trwać parę sekund, gdy się zakończy możemy zamknąć okienko z kompilacją. Jeżeli zamiast okna kompilacji wyskoczy błąd, należy się upewnić czy jest uruchomiany Steam, by kompilacja mogła się odbyć Steam musi być włączony.

  Po skompilowaniu model możemy obejrzeć w Model Viewerze.
  Nie ma on jednak textur, mój model wygląda tak:


  Trzeba, więc przekonwertować textury do .VTF i wrzucić je do katalogu, który podaliśmy po $cdmaterials w pliku QC, ścieżka ta rozpoczyna się od katalogu materials, tak, więc pełna ścieżka gdzie powinienem wrzucić textury w moim wypadku jest to:
  D:/Gry/Steam/SteamApps/username/half-life 2/hl2/materials/models/AATW/cda
  By textury działały poprawnie potrzebny jest jeszcze plik .VMT. Plik ten w przypadku textur stworzonych na potrzeby modelu jest inny niż w przypadku textur użytych na mapie, różnica polega na zastosowaniu innego shader'a, a dokładnie shadera vertexlitgeneric (pierwsza linia).
  Jeden z moich plików VMT wygląda tak:

  Kod:
  "vertexlitgeneric" {
    "$basetexture" "modelsAATWcdatop"
    "$envmapmask" "modelsAATWcdatop"
    "$envmapcontrast" 1.000000
    "$envmap" "env_cubemap"
    "$envmaptint" "[ 0.5020 0.5020 0.5020 ]"
    "$surfaceprop" "concrete"
  }
  Po skonwertowaniu textur do plików .VTF i stworzeniu plików .VMT dla każdej textury, model w Model Viewerze powinien wyglądać już tak jak powinien.
  DOŁĄCZONE PLIKI:

  CDA_MODEL_SOURCE.RAR ( 5.26 MB )


  MaxModelowanie (Sub-Selection i Texturing)


  Uniwersalna technika modelowania i troszkę wiedzy o teksturowaniu

  Joł! dzisiaj postaram się wytłumaczyć jak zrobić prosty model w 3d Studio max 7. Pokażę tutaj jak wykonać prostą rzecz przy pomocy paru technik. Na początek kilka terminów charakterystycznych dla modelowania :

  Ważne terminy:

  Vertex - wierzchołek modelu , możemy nim manipulować podczas używania editable mesh lub editable poly.
  Edge - Krawędź tworzona pomiędzy vertexami.
  Border - granica czyli wszystkie krawędzie.
  Face - powierzchnia utworzona z 3 vertexów dlatego często też mówi się że model ma np. za dużo "trójkątów".
  Polygon - Powierzchnia utworzona z 2 face'ów.
  Element - czyli poprostu wszystkie face'y.
  Modyfikator - Funkcja dająca możliwość edytowania modelu. Jest wiele różnych modyfikatorów i każdy ma inne działanie,w tym tutorialu opiszę tylko najważniejsze.

  Pierwsza technika edycji modelu (Editable Mesh,Poly):

  Narazie tyle tej terminologii Emot Przejdźmy teraz do samoego tworzenia modelu : Model możemy rozpocząć na wiele sposobów. Naprzykład od boxa czyli prostopadłościanu albo sphere czyli kuli (sfery) czy czegokolwiek. Aby stworzyć takiego boxa należy z panelu znajdującego się po prawej stronie naszego maxa wybrać zakładkę Create później należy wcisnąć guzik "geometry" i wybrać z listy standard primitives. Mamy teraz otwartą listę figur 3d od których możemy rozpocząć pracę nad modelem. Wybierz Box :


  I w którymś z widoków kliknij LPM i rozciągnij prostokąt :


  później kliknij znów i rozciągnij go tworząc prostopadłościan.Nie przejmuj się jeśli nie uzyskałeś dokładnie takiego prostopadłościanu jaki chciałeś ponieważ można go później powiększyć i obrócić i przesunąć i wogole edytować Emot. Dobrze teraz kiedy masz boxa wypadało by stworzyć na nim kilka vertexów do manipulacji ponieważ teraz po przekształceniu do editable mesh lub poly będzie ich tylko 8. Aby dodać vertexy trzeba zwiększyć ilość segmentów składających się na figurę. Aby tego dokonać zaznacz naszą figurę i wybierz po prawej stronie zakładkę Modify i na dole okienka powinny być opcje ustawiania ilości segmentów :


  Na height czyli wysokosc width czyli szerokosc oraz lenght czyli dlugosc. Ustaw ilość segmentów na 5 w każdą długość. Masz tam również wartości wielkości tego boxa. Możesz je ustawić dowolnie. Ok teraz trzeba coś z tego boxa wymodelować.Aby zrobić z boxa cos fajnego kliknij na nim prawym klawiszem i wybierz opcję editable poly.


  Teraz w zakładce Modify po prawej stronie dodał nam się do spisu modyfikatorów modyfikator Editable Poly. Oznacza to że możemy teraz edytować model za pomocą dostępnych punktów zaczepienia. Punktami zaczepienia w editable poly są : vertex, edge, border, poly oraz element.


  Wybierz Vertex z pola Select i zauważ że na naszym modelu pokazały się fioletowe kropki. To są właśnie vertexy. Kliknij na którymś z nich prawym klawiszem i wybierz opcję Move. Teraz możesz przesunąć go po osi X,Y lub Z modelując tym samym nasz model w to co chcesz. Ekstra teraz wybierz polygon z pola selection. kliknij na naszym modelu w miejscu które chcesz przesunąć. Powinien się teraz zaznczyc na czerwono polygon ktory wybrales. Możesz nim manipulować tak samo jak Vertexem. Itd z innymi opcjami pola selection.

  Teksturowanie :
  Dobra teraz chcemy nałożyć teksturkę na nasz model. Wciskamy więc klawisz "M" i wywołujemy tym samym okno Material Editor. Mamy tam różne szare kulki to są właśnie materiały. Wybierz którąś kulkę i popatrz na klawisze tuz pod kulkami : masz tam Assign material to selection - przypisz materiał do zaznaczenia , oraz show map in viewport - pokaż teksturę w oknie widoku (to są 2 najważniejsze) Poniżej są opcje shaderów, je pomijamy i idziemy niżej tam powinny być opcje takie jak diffuse ambient i specular. Klikamy na szarym kwadraciku obok diffuse i wybieramy z nowo pojawionego się okna opcję Bitmap. Teraz w nowym oknie wybieramy teksturkę i klikamy ok. Zaznacz opcję show map in viewport oraz kliknij assign material to selection (wcześniej jednak zaznacz nasz model). Screen :


  Zobacz efekty wciskając F10 i renderując scenę Emot Gratulacje znasz teraz podstawową technikę modelowania w maxie. W drugiej części więcej szczegółów oraz opis modyfikatorów i modelowanie za pomocą surface tools Emot Teraz potrzebujesz eksportera do .smd ściągnij taki eksporter (jest chyba w dziale download) i wyeksportuj model zaznaczając opcję reference (tworzenie modelu a nie sekwencji animacji). Masz teraz wyeksportowany oteksturowany model. Przejdź teraz do wspaniałego tutka o kompilacji modeli. Aha last thing : nie zapomnij że teksturka musi być w formacie tga 24-32 bity na pixel.  Twoja pierwsza animacja w Blenderze!

  Jest to mój pierwszy tutek, a więc prosił bym o wyrozumiałość Emot. Zawansowani Blenderowicze nie znajdą tu nic ciekawego. Tutorial jest przeznaczony dla osób umiejących choć trochę modelować, oraz oczywiście chcących się czegoś nauczyć Emot. Ponieważ tutek jest przeznaczony dla nowicjuszy będę opisywał każdą czynność krok po kroku... Nie narzekać! Emot

  Pierwsze co trzeba zrobić to usunąć sześcian na środku ekranu (ppm, delete, eres selected objects). teraz kliknij spacje, najedź na add, mesh, UV Sphere i kliknij ok.

  Przejdź do object mode. kliknij spację, add,mesh, plane. To będzie podłoże dla naszej piłeczki Emot. Znów przejdź do object mode. ustaw podłogę tak żeby piłka na niej leżała. tak jak tutaj:

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fb7d1f405.html

  (nie przejmuj się innymi kolorami! poprostu zmieniłem materiał Emot) Teraz podziel ekran na 2( kliknij prawym klawiszem górny kraniec ekranu na którym masz swoją scenkę, i kliknij split area). Na prawym ekranie w lewym dolnym rogu, kliknij przycisk view, a potem camera. teraz widzisz jak twoja scenka wygląda z kamery. Jest to o tyle ważne że po wyrenderowaniu może się okazać że jakiś obiekt przypadkowo wyszedł nam za kadr. Dlatego warto mieć otwarty ten widok.

  Dobra! koniec z bzdetami. czas na animowanie! prawą część ekranu. podziel jeszcze raz. Tym razem linią poziomą. w lewym dolnym rogu niższego ekrany jest mała ikonka z namalowaną siatką. Kliknij na nią i z menu które się pojawiło wybierz ipo Curve Editor. tutaj jest zapamiętywany każdy ruch jaki jest wykonany przez dany obiekt. Zaraz zobaczymy na przykładzie. Będąc w prawym oknie, kliknij przycisk i, z menu wybierz Loc. W dolnym okienku powinien się pojawić prosty pasek. To oznacza że obiekt się nie porusza. teraz przesuń zieloną linię która przecina ten pasek w prawo (kliknij na nią i trzymając ruszaj myszką Emot). na dole masz napisane kilka liczb (50, 100, 150) to pokazuje nam w której klatce animacji aktualnie się znajdujemy. Przesuń linię do 50-tej klatki. Teraz przesuń kulkę do góry. i kliknij i ,a potem znowu Loc. ustaw się teraz na 0 klatce (czy podczas przesuwania zielonego paska zauważyłeś coś dziwnego? Emot) ustaw się w oknie z widokiem kamery i kliknij alt+a. Ładnie prawda:>? Jeśli chcesz przerwać kliknij ppm.

  Spróbuj teraz sprawić żeby twoja piłka np:. w klatce 100 powróciła na ziemię. Nie powinno to sprawić problemu.

  Teraz czas na troszkę inny sposób dodawania "akcji". Sprawimy że nasza piłka zacznie się kręcić.

  Wróć do klatki 0. wejdź do prawego okna. Kliknij i, ale tym razem wybierz Rot. Przejdź do 100 klatki (czyli tam gdzie kończysz animację). W menu po prawej w dolnym oknie wybierz RotX. oddal się teraz trochę (kółkiem na myszy, przybliżasz/oddalasz). Trzymając ctrl, kliknij (ciągle w 100 klatce!) na wysokości 1000stopni. Ten sposób jest może mniej wygodny, ale jak się przekonasz czasem trzeba go użyć... nie ma innego sposobu. Dobrym przykładem jest właśnie rotacja.

  No... to by było na tyle jeżeli chodzi o BARDZO PROSTĄ animację. Teraz tylko należy to wyrenderówać. W dolnym menu wejdź w "scene".
  pod wielkim przyciskiem anim, znajdziesz okienko start i end. Sta- od tej KLATKI zaczyna się animacja (nie sekundy!). End tak tak tutaj się kończy Emot. W tym miejscu wpisz 100 czyli nasz koniec. Teraz kliknij duuuży przycisk Anim. Teraz sobie poczekasz... animacja się renderuje... Gdy skończy (co może potrwać...) kliknij Play. i podziwiaj swoje wielkie dzieło

  Żródło : sourcesdk.pl
  188.165.19.22:27031 - PGC-CS.EU [GUN GAME] !! Rekrutacja Na Administratorów !!
  Wejdz -
  Hidden Content
  Hidden Content

 2. #2
  Spamer z doświadczeniem Awatar Novi
  Dołączył
  Jan 2008
  Posty
  305
  Thanks
  1
  Thanked 6 Times in 6 Posts

  Domyślnie

  No yamak Nice robotka ;) Ale co widzialem w SB to poradnik zaczerpales ale i tak sie przyda :) Good Robota bo czegos takiego szukalem :p reput xP

 3. #3
  Lamka Awatar TeWu
  Dołączył
  May 2008
  Posty
  2
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie

  Prawie wszystkie tutoriale zostały napisane przeze mnie i skopiowane z mojej strony.
  Po więcej tutoriali dotyczących Mappingu i ogólnie modyfikowania silnika Source Zapraszam na strone:
  Source Modification Centre
  www.SourceSDK.pl
  [fade:06afb95150]!! ZAPRASZAM !![/fade:06afb95150]

 4. #4
  młodszy pro Awatar ' fil0ne
  Dołączył
  Sep 2007
  Wiek
  29
  Posty
  3,634
  Thanks
  39
  Thanked 177 Times in 137 Posts

  Domyślnie

  TeWu, daj linka do tutka
  Sympatyczny, Kochający, Umiłowany, Rodak, Wielki, Inteligentny, Empatyczny, Ludzki - po prostu JA!


  Hidden Content

 5. #5
  Lamka Awatar TeWu
  Dołączył
  May 2008
  Posty
  2
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez S.T.A.L.K.E.R
  TeWu, daj linka do tutka
  Nie zabardzo rozumiem.
  Na stronie www.SourceSDK.pl wchodzisz w dział TUTORIALE potem wybierasz czy chodzi
  ci np. o Mapping czy Modelowanie i już. Tu 'kolega' JaCo przekopiował wszystko
  z działu o Modelowaniu czyli:
  http://www.sourcesdk.pl/tut,modelling,0.html

 6. #6
  V.I.P. Awatar JaCo
  Dołączył
  Jul 2007
  Wiek
  26
  Posty
  3,228
  Thanks
  32
  Thanked 51 Times in 47 Posts

  Domyślnie

  TeWu, to dlaczego linki do videotutoriali nie działają ?
  188.165.19.22:27031 - PGC-CS.EU [GUN GAME] !! Rekrutacja Na Administratorów !!
  Wejdz -
  Hidden Content
  Hidden Content

 7. #7
  Lamka Awatar |MC|Sasuke
  Dołączył
  Aug 2008
  Posty
  7
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  O lol ile tego jest hehe nawet niechce mi sie czytać

 8. #8
  Spamer Awatar KostekPL
  Dołączył
  Jul 2008
  Posty
  159
  Thanks
  9
  Thanked 6 Times in 5 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  OoO widac ,ze miales duzo czasu heh^^ niezly kawal roboty to nie dla mnie bo ja proboje tylko strzelac heady ale pewnie i kiedys tego sproboje do ulubionych!

 9. #9
  Lamka Awatar Masaa
  Dołączył
  Sep 2008
  Posty
  22
  Thanks
  2
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  No bardzo Ci dziekuje za ten poradnik. Napewno mi sie przyda

 10. #10
  Lamka Awatar twoja_stara
  Dołączył
  Jan 2009
  Wiek
  22
  Posty
  9
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  a jest cos takiego do cs 1.6?

 11. #11
  Spamer z doświadczeniem Awatar -ql^
  Dołączył
  Dec 2008
  Posty
  295
  Thanks
  3
  Thanked 10 Times in 10 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  o.0 Odwaliłem kawał dobrej roboty :]

 12. #12
  Lamka Awatar FlaszPOWER
  Dołączył
  Aug 2008
  Posty
  21
  Thanks
  1
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  najśmieszniejsze że żaden link nie działa

 13. #13
  Lamka Awatar zzup
  Dołączył
  Dec 2009
  Posty
  1
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Beer [langtitle=ru]Odp: Tworzenie modeli ![/langtitle]

  [lang=ru]Всем привет ! я не разбираюсь в моделировании , мне нужно конвертировать одну модель в другой формат, из формата MAX в формат MDL , установлены две программы
  MilkShape 3D 1.7.4 и Autodesk 3ds Max 9 32-bit , если кто-то может подсказать !Подскажите порядок действий и еще может нужен плагин (а скорее всего нужен), если нужен то подскажите какой конкретно!
  Вот модель

  [/lang]
  Linki z tego postu zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.
  Ostatnio edytowane przez zzup ; 15-12-2009 o 16:19

 14. #14
  Lamka Awatar .:Devil Face:.
  Dołączył
  Mar 2011
  Wiek
  21
  Posty
  2
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  poradnik komuś sie przyda jest bardzo fajny
  a mógłbys mi połączyć pliki VTF, VMT i TGA w dwa pliki mdl??
  bo pobrałem sobie skin awp i takie pliki miałem w folderzetu macz załącznik
  plis
  :D
  Ostatnio edytowane przez .:Devil Face:. ; 01-07-2011 o 11:32

 15. #15
  pro Awatar peku33
  Dołączył
  Oct 2008
  Posty
  7,248
  Thanks
  29
  Thanked 534 Times in 453 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  to są do source modele

 16. #16
  Lamka Awatar .:Devil Face:.
  Dołączył
  Mar 2011
  Wiek
  21
  Posty
  2
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Domyślnie Odp: Tworzenie modeli !

  acha dzięki
  a gdzie mam to wkleić?
  Ostatnio edytowane przez .:Devil Face:. ; 01-07-2011 o 13:59

Podobne wątki

 1. Tworzenie modeli
  By webmaestro in forum OffTopic - Counter Strike, Steam
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 02-08-2010, 00:28
 2. [Steam] Tworzenie CFG
  By Nixidon in forum Problemy z CS 1.6 oraz CS:Condition Zero
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 07-03-2010, 20:05
 3. Tworzenie admina??
  By mikibaka13 in forum Problemy związane z CS:S Steam i Non Steam
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 08-02-2010, 19:02
 4. Tworzenie stron www
  By namruf15 in forum Tworzenie - projektowanie stron www
  Odpowiedzi: 20
  Ostatni post / autor: 28-09-2009, 17:24
 5. Tworzenie laya
  By AluCarD in forum Tworzenie - projektowanie stron www
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 02-07-2009, 13:34
 6. Tworzenie Modeli Do CS'a
  By vlvx_22 in forum Problemy z CS 1.6 oraz CS:Condition Zero
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 29-06-2009, 10:07
 7. Podmiana modeli + zmiana modeli przy wyborze postaci w menu
  By surfnsnow in forum Problemy z CS 1.6 oraz CS:Condition Zero
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 25-06-2009, 23:07
 8. Tworzenie menu :)
  By Bagsiu in forum Problem z pluginem AMX/AMXX
  Odpowiedzi: 14
  Ostatni post / autor: 14-05-2009, 16:23
 9. Tworzenie glosowan
  By andrzejmleczko in forum HLDS2 czyli serwer dla CS Source
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 16-02-2009, 01:01
 10. Tworzenie serwa.
  By Galdahar in forum Konfiguracja serwera HLDS Counter Strike 1.6
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 15-04-2008, 17:20

Odwiedzający poszukiwali:

tworzenie modeli

tworzenie modeli do csedycja modeli cs 1.6tworzenie modeli cs 1.6modele mdltworzenie modeli do giercs 1.6 tworzenie modelics 1.6 edycja modeliprogram do robienia modeli w cs 1.6jak tworzyć modele do cs 1.6zwiększanie segmentów w editable polyprogram do tworzenia modeli cs 1.6program do robienia modeli w csprogram do robienia modeli csblender walec jak zwiększyćanimowane tutki dla początkujących i nie tylkotworzenie modeli cstworzenie prostokąta w blenderzeedytowanie modeli cs 1.6jak tworzyc modele do cstworzenie modelapliki smd czym3ds max jak dodac vertexytworzenie modeli do csaludzik z figur geometrycznych

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •