Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  eQuuS_PL
  Gość Awatar eQuuS_PL

  Domyślnie CS 1.6 Beta - 13.02.2013r

  Witam,


  w ciągu kilku ostatnich dni zbierałem informacje by wiedzieć co i jak z ta aktualizacją, gdyż sam napotkałem się z jej problemami tylko, że wcześniej (nieświadomie ustawiłem na jeden dzień udział w beta testach Counter-Strike i platformy Steam - kto mógł wiedzieć, że Valve zacznie udoskonalać doskonałą grę przy okazji przeportowania na inne platformy; oczywiście trwało to jeden dzień gdyż anulowałem z powodu długich aktualizacji i codziennych, ale jak czytacie mnie też to spotkało tylko, że wcześniej). Większość problemów samoistnie przeminęła lub im lekko pomogłem (o tym dalej), jedynym problemem jaki mi pozostał to informacja kto mówi po prawo (nie mam chwilo mikrofonu więc z innymi się nie spotkałem). Nie wiem co tu więcej pisać, a więc zaczynamy!


  P: O co chodzi z tą aktualizacją?  O: Cóź, zaczęło się bodajże od plotek w wakacje 2012r. jako iż Steam ma zadebiutować na dystrybucjach linuksa (i przy okazji Mac OS, ale o tym chyba nikt nie słyszał - bynajmniej ja). Sytuacja analogiczna jak natywna aplikacja GG na dystrybucje linuksa, ale jak widać to się powiodło i to z jakim skutkiem. Partnerem firmy Valve zostało Canonical Ltd. czyli wydawca najbardziej znanej w swoim czasie dystrybucji linuksa. Plotki plotkami, a jak widać praca nie stała w miejscu. Po upływie jakiegoś czasu (wybaczcie nie pamiętam) wersja beta / alpha / rc (tak czy siak niestabilna - prosto z "sid-a") została wydana. Można było się zalogować i korzystać ze społecznościowych funkcji platformy Steam. Na początku było bodajże tylko kilkanaście gier i to w wersji testowej (aby je testować należało zgłosić się do Valve i posiadać je w bibliotece za wyjątkiem gier darmowych jak TF2 + wpisywanie poleceń startowych). Użytkownicy linuksa oczywiście znaleźli sposób na ominięcie tego (Ubuntu bazuje na innej dystrybucji jaką jest Debian, a na niej bazuje dużo innych dystrybucji) więc w bardzo prosty sposób plik instalacyjny rozpowszechnił się (ta metoda omijała ww. blokadę). Wraz z upływem czasu zaczęto łatać pierwsze gry i dodawać nowe czyli przeportowali silnik HL. No i na tym można by zakończyć całą historię gdyby nie to z czym mamy obecnie do czynienia. Ktoś wpadł na pomysł (marketingowcy Valve, gracze czy też wolni strzelcy z GitHub-a), aby przy okazji portu udoskonalić Counter-Strike 1.6
  Gra podobno uruchamia się szybciej (ja nie korzystam szczęśliwe), jest zoptymalizowany silnik gry, dodano nowe funkcje, poprawiono stare i w ogóle każdy powinien być zadowolony. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że poprawiono "brak głowy", recoil, etc. Jak wynika z komentarzy odrzut w obecnej wersji (podobno zostało to już naprawione) był inny - podobny do tego z CS:GO wg. komentarzy. Gra po prostu była inna, łatwiejsza. Widać również było przez granat dymny (usunięta została opcja 16. bit-ów). Również był / są jakieś problemy ze zmianą broni i innymi takimi, zainteresowanych zapraszam na forum Allied Modders/. Dobra, ale dlaczego Valve zmusiło graczy do korzystania z niestabilnej wersji? A kto sprawdzi lepiej nową wersję gry jak nie sami gracze których jest około 1,8 mln. wg. statystyk Steam. Zgłoszeń w ten sposób jest multum. No i na tym zakończmy wstęp o co w tym wszystko chodzi.


  P: Dopiero co zaktualizowałem grę co mam zrobić na początku?  O: Po pierwsze w zakładce Video w ustawieniach wyłączamy wszystkie 5. możliwości po prawo czyli:
  - Run in a window
  - Wait for vertical sync
  - Enable HD models if available
  - Allow custom addon content
  - Low video quality. Helps with slower video cards.


  Osobiście ja mam włączone wszystkie oprócz pierwszego i nic mi się nie dzieje. :E Następnie dopisujemy te komendy to konsoli, config.cfg, userconfig.cfg:
  Kod:
  fps_max "150"
  gl_playermip "2"
  gl_round_down "3"
  gl_clear "0"
  max_shells "0"
  cl_weather "0"
  cl_shadows "0"
  violence_ablood "0"
  violence_hblood "0"

  Do parametrów startowych dopisujemy:
  Kod:
  -nofbo
  -nomsaa

  Wyjaśnienie:


  -nofbo - usuwa problem z zielonym ekranem, po zastosowaniu tej komendy można również grać na tzw. "czarnych paskach" (wyłącza wymuszony widescreen oraz przywraca stare renderowanie.
  -nomsaa - prawdopodobnie usuwa antyaliasing czcionek, albo w ogóle usuwa antyaliasing w grze.


  P: Na czym polegają aktualizacje?  O: Listę zmian znajdziemy pod tym adresem. Wydaje mi się, że łatwo to sobie przetłumaczyć na język angielski łamany, jak nie pozostają tłumacze. Część po polsku:
  Dodano HD models (katalog cstrike_hd)
  Dodano CS addons (katalog cstrike_addons)
  Możliwość włączenia synchronizacji bezpośrednio z poziomu ustawień Video
  Usunięto 16 bit
  Silnik CS został rozdzielony z silnikiem HL
  Parametr startowy -freq nie jest już wspierany (gramy na takich odświeżaniu jaką monitor ma aktualnie rozdzielczość na pulpicie), - można wymusić to przy użyciu reforce.exe
  Wprowadzono zmianę w dostępie do folderu cstrike znajduje się on teraz w /Steam/steamapps/common/Half-Life/cstrike/
  Usunięto GCF'y (Nie można już przywrócić cs'a na szybko)
  Wsparcie dla D3D zostało usunięte.
  Steam jak i większość gier Valve działa już na Linuxie.
  Zlikwidowano komendę cl_rate
  Naprawiono błąd przy mp_fadetoblack, gdy martwy ogląda żyjącego wówczas nie działa flashbang, który wcześniej likwidował "czarne tło"
  Zlikwidowano komendę cl_minmodels, teraz dostępne są cl_min_t i cl_min_ct - odpowiednio do drużyny.
  poprawki w ściąganiu plików z serwera,
  nie można już podmieniać graczom gamemenu, slowhacking został mocno ograniczony,
  polskie znaki w cs!.
  VAC3
  dodano cvary cl_min_t oraz cl_min ct - cvary te kontrolują modele graczy gdy cl_minmodels = 1


  dla cl_min_ct:
  2: GIGN
  4: GSG-9
  7: SAS
  9: SEAL
  10: Spetsnaz (CZ) - nie widać modeli, może dlatego, że mam cs 1.6 model fix


  dla cl_min_t:
  1: Elite
  5: Guerilla
  6: Arctic
  8: Phoenix
  11: Militia (CZ) - nie widać modeli, może dlatego, że mam cs 1.6 model fix

  P: Podobno nie działają wszystkie komendy, zostały wprowadzone nowe i usunięte stare, czy to prawda?  O: Tak, to prawda, aktualną listę komend znajdziesz pod tym adresem. Nowe komendy to m.in:
  Kod:
  gl_vsync 0 // wyłącza synchronizację w grze, koniecznie ustawcie na 0
  fps_max 125-151 // default 100.0
  cl_min_ct // default
  cl_min_t // default
  m_customaccel // default "0"
  m_customaccel_exponent // default "1"
  m_customaccel_max // default "0"
  m_customaccel_scale // default "0.04"
  r_bmodelhighfrac // default "5.0"
  r_detailtextures // default "0"

  P: Po aktualizacji mam zielony ekran, jak to naprawić?  O: Do parametrów startowych gry dodaj polecenie:
  Kod:
  -nofbo

  P: Moje ustawienia "config.cfg" nie działają, co robić?  O: Cóż, sam sobie z tym poradziłem, u mnie bynajmniej zadziałało nie wiem czy zadziała u Was. Jeśli jesteśmy po reinstalacji Steam i całej zawartości lokalnej Counter-Strike (całej, mam na myśli również CS:CZ, HLDS, etc.) to z katalogów cstrike, cstrike_polish, valve w SteamApps > nazwa_użytkownika > counter-strike i katalogów cstrike, cstrike_addon, cstrike_downloads, cstrike_hd, valve w SteamApps > common > Half-Life usuwamy plik config.cfg po czym restartujemy komputer. Następnie podmieniamy / tworzymy nowy config.cfg z atrybutem tylko do odczytu. Jeśli nie mamy swojego pliku config.cfg to zaczynamy nową grę, chodzimy chwile po mapie po czym wychodzimy z gry i mamy już nasz plik. Po ustawieniu pliku zalecam zrobienie kopii na przyszłość (wrzucamy na inną partycje czy jakiś serwis internetowy).


  P: Skaczą mi klatki, co zrobić?  O: Do konsoli, config.cfg, userconfig.cfg wpisujemy:
  Kod:
  fps_max "99" 
  gl_async "0"
  gl_vsync "0"
  gl_ansio "0"

  P: Mam problemy z menu gry, co robić?  O: Ludzie zalecają podmianę GUI na jakieś inne niż standardowe. Przykładowe pliki graficzne menu znajdziesz pod tym
  adresem.


  P: Używałem minimalistycznych modeli, co mam teraz zrobić?  O: Wgraj poprawioną wersję modeli, znajdziesz ją pod tym adresem.


  P: Mam wrażenia opóźnień w myszce, czułość myszki jest dziwna, co robić?  O: Do konsoli, config.cfg, userconfig.cfg wpisujemy:
  Kod:
  gl_vsync "0"
  m_filter "0"
  m_customaccel "0"
  m_customaccel_exponent "0"
  m_customaccel_max "0" 
  m_customaccel_scale "0"

  Jeśli masz nowoczesną myszkę z możliwością zmiany DPI (rozdzielczości) przyciskiem, wiesz co masz robić? :E


  P: Czym są spowodowane nasze problemy (offline)?  O:
  Wasze problemy są spowodowane tym, że pliki na siebie nachodzą i wczytuje nie te pliki źródłowe.
  Autor tej wypowiedzi proponuje usunąć foldery cstrike i cstrike_polish które znajdują się w SteamApps > nazwa_użytkownika > counter-strike. Jeszcze inni proponują przenieść zawartość tych folderów do cstrike, cstrike_addon, cstrike_downloads, cstrike_hd, valve w SteamApps > common > Half-Life czyli scalić; cstrike wiadomo, a cstrike_polish to cstrike_hd


  P: Pliki z serwerów wolno się pobierają, co jest grane?  O: Nowa wersja gry nie korzysta z szybkiego pobierania (FastDL), więc sobie poczekasz. Nic nie wiadomo więcej na ten temat. Zostało już naprawione.


  P: Pliki z serwerów nie chcą mi się pobierać, co dalej?  O: Cóż, sam sobie z tym poradziłem, u mnie bynajmniej zadziałało nie wiem czy zadziała u Was. Reinstalujemy całego klienta platformy Steam i Counter-Strike po czym czyścimy rejestr (CCleaner, Glary Utilities) i restartujemy komputer (całego, mam na myśli również CS:CZ, HLDS, etc.) Następnie zezwalamy na automatyczną aktualizację klienta platformy i gry. Chodzi o to, że gra w SteamApps > nazwa_użytkownika > counter-strike już nie pobiera wszystkich plików, a w SteamApps > common > Half-Life już tak. Można również ręcznie wrzucać pliki z serwera (modele, mapy).


  P: Nie wszystkie serwery publiczne działają tak jak ostatnio, co jest grane?  O: Wygląda na to, że Valve przez przypadek (czyt. raczej umyślnie) chce skończyć z grą bez gry u nich na platformie. Wiele hostingów serwerów ma funkcję automatycznej aktualizacji (czyt. Pukawka.pl) To znaczy, że serwer automatycznie pobiera najnowszą wersję AMX, dproto czy innych takich plików o których zwykły gracz nie ma pojęcia. Problem polega na tym, że został napisany / przebudowany nowy kod komunikacyjny co oznacza, że gracze Steam i Non Steam nie mogą grać ze sobą jednocześnie na tym samym serwerze. Więc, jeśli nasz ulubiony serwer ma włączoną funkcję automatycznej aktualizacji serwer będzie się psuł, aż opiekun nie naprawi tego (wyłączy tą funkcję). Na chwilę obecną sieci serwerów w tym nasza nie zdecydowały się na instalacje najnowszej wersji ww. plików automatycznie.


  P: Chcę uruchomić grę i wyświetla mi się komunikat o treści: nie znaleziono mss32.dll i hw.dll i tym podobnym, co dalej?  O: Sprawdzamy czy nie ma dostępnych nowych aktualizacji gry, jeśli tak to je instalujemy. Jeśli dalej nic to we właściwościach gry w bibliotece sprawdzamy spójność plików gry (brakujące pliki przynajmniej mi pobrało). Jeśli nie pomoże to reinstalujemy całego klienta platformy Steam i Counter-Strike po czym czyścimy rejestr (CCleaner, Glary Utilities) i restartujemy komputer (całego, mam na myśli również CS:CZ, HLDS, etc.) Następnie zezwalamy na automatyczną aktualizację klienta platformy i gry. Gdy pojawiły mi się te błędy to po wejściu do menadżera zadań w niebieskim ekranie z możliwością wyboru co zrobić z komputerem dostępnego normalnie w systemie (ctrl + alt + del) mogłem zamknąć te komunikaty i grać dalej.


  P: Counter-Strike nadal nie działa, co robić?


  O: Jeśli masz jakieś parametry startowe z poprzedniej wersji gry, usuń je. Nie oznacza to, że są nie wspierane po prostu mogą się ze sobą gryźć co się komuś zdarzyło.


  P: Jak przywrócić starą wersję gry?  O: Odpowiedź znajdziemy pod tym adresem, jak i również tutaj oraz tutaj.


  P: Gra się zawiesza przy użyciu mikrofonu co robić?  O:
  Tj. Na Win7, CSa wystarczy zminimalizować, ustawić Nagrywanie na nasłuch, Zastosować, i jeżeli kogoś denerwuje własny głos w słuchawkach, to odznaczyć opcję. Freezy do kolejnej minimalizacji/wyłączenia CS-a ustają.

  P: Mam Counter-Strike na dysku, ale nie mogę go uruchomić co robić?  O: Odpowiedź, znajdziesz pod tym adresem. Oczywiście parametry startowe działają w ten sam sposób co parametry startowe w Steam.


  P: Znalazłem nowe błędy, znam język angielski, gdzie mogę je zgłosić?  O: Wszelakie problemy z grą po aktualizacji zgłaszamy bezpośrednio do programistów Valve w serwisie GitHub. Możemy to zrobić klikając tutaj lub tutaj. ;)


  P: Jak podmienić pliki gry?  O: Obecnie cstrike_hd pełni taką samą funkcję jak cstrike_polish, a więc tam wrzucamy wszystkie modele, mapy, etc. Jeśli zmiany nie zaszły wrzucamy pliki do wszystkich katalogów z przedrostkiem cstrike (u mnie działa, nie chce mi się sprawdzać jaki to folder ;>).


  P: Nie znalazłem odpowiedzi tutaj na mój problem, co robić?  O: Wątek będzie aktualizowany nadal, więc nie martw się. ;) Zaglądaj tutaj częściej. Czekając na łatkę od Valve włącz automatyczne aktualizację gry i klienta platformy Steam (zgadasz się nie udział w beta testach - gorzej być już nie może :E). Na chwilę obecną najczęściej spotykanym problem jest niesłyszenie innych graczy na serwerze, na tą chwilę nie ma na to rozwiązania (patrz pytanie P: Nie wszystkie serwery publiczne działają tak jak ostatnio, co jest grane?).


  P: Czy postawienie systemu od nowa coś da?


  O: Tak, da. Brat dzisiaj (16.02.2013r, popołudnie) postawił od nowa system i pobrał Steam i Counter-Strike (włączone automatyczne aktualizację wszystkiego). Gra działa normalnie (jedyny problem to tylko nie słyszenie innych graczy o czym pisałem wyżej). Gra działa "lepiej" po prostu, nie będę się rozpisywał bo ja nie grałem (nie znoszę laptopów). W porównaniu do wcześniejszych wyników net_graph "3" widać, róźnice klatek na sekundę (fps). Jest ich po prostu więcej.


  P: Mam dziwny model postaci vipa (taki sam dla dwóch drużyn) jak tutaj, co zrobić?  O: Póki co jedynym (chwilowym) rozwiązaniem tego jest pełna reinstalacja gry (zawartość lokalna).


  P: Mój ping (loss) jest bardzo wysoki, nie da się grać, co robić?  O: W zakładce video zaznaczamy piątą opcję mianowicie "Low video quality. Helps with slower video cards." Jeśli to nie pomaga zalecane jest również wywalenie komend "rate" i poszukanie zamienników na ww. liście komend.


  P: Nie mam opcji w menu co zrobić?  O: Wgrywamy takie czyste pliki.


  P: Mówienie mam pod lewym shift-em, co zrobić?  O: Kilka dni temu została wydana aktualizacja naprawiająca ten błąd, a więc pełna reinstalacja gry.


  P: Nie mogę odtworzyć dem (HLTV i normalne), co robić?  O: Kilka dni temu została wydana aktualizacja naprawiająca ten błąd, a więc pełna reinstalacja gry.


  P: Kiedy gracze Steam i Non Steam zaczną siebie słyszeć na serwerze?  O: To zależy od daty wydania nowego dproto, "słyszy się na mieście", że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni (dproto jest stworzone przez Rosjan, a tam gracze bez platformy Steam to jakieś 90%). Prace są w trakcie realizacji. Nowe dproto jest, ale dla Windows-a, a dostawcy serwerów nie korzystają z niego, a więc czekamy na wersję uniksową.


  P: Mam za głośne dźwięki, co robić?  O: Do konsoli, config.cfg, userconfig.cfg wpisujemy:
  Kod:
  voice_maxgain 3.5 
  voice_scale 1 
  voice_avggain 0.1 
  voice_fadeouttime 0.1 
  voice_overdrive 1 
  voice_dsound 0 
  voice_forcemicrecord 1

  P: Brak dostępu do społeczności Steam w grze, co dalej?  O: Problem sam mija po jakimś czasie, dla niecierpliwych zalecana aktualizacja klienta Steam i jeśli to nie pomoże to ponowna instalacja klienta.


  To chyba wszystko, pewnie przypomni mi się coś jak ktoś napisze, że ma problem.


  Źródła:


  AMXX.pl #1
  AMXX.pl #2
  Forum Wiaderko #1
  Forum Wiaderko #2
  Forum Wiaderko #3
  Forum Wiaderko #4
  Board Counter-Strike #3
  Board Counter-Strike #2


  Materiały własne


  Poradnik napisany przez internautę o pseudonimie eQuuS dla sieci serwerów CSGarfield.pl Całkowity zakaz kopiowania!

  ---------- Post dodany 01-03-2013 o godzinie 10:00 ----------

  Aktualizacja zapraszam do ponownego przeczytania.
  Ostatnio edytowane przez eQuuS_PL ; 01-03-2013 o 10:00

Podobne wątki

 1. [Steam] 1 do beta !!
  By nexon1995 in forum Klan CS 1.6 szuka graczy
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 09-02-2011, 16:46
 2. Gadu-Gadu 10 (beta) tylko dla beta testerów
  By Lamborghini17 in forum Dyskusje związane z programami
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 27-10-2009, 17:22
 3. Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 12-05-2009, 19:26

Odwiedzający poszukiwali:

hw.dll cs 1.6 problem

beta - beta counter strike 1.6 steam

po zmianie mapy nie dziala myszka cs 1.6

hw.dll cs 1.6

hw.dll cs 1.6 steam

steam cs 1.6 mss32

16bit w cs 1.6 beta

Jak robić Mapy do counter strike HD

Co zrobić żeby słyszeć steam

hw.dll steam download

co zrobic w cs 1.6 by na nowe nie pobierał map

steam 2013 cs nowy config

counter strike jest po angielsku a byl po polsku po aktualizacji

ms32.dll cs steam

cs steam problem hw.dll

cs 1.6 config 2013

cofnięcie update cs 1.6 2013

co zrobić zeby słyszeć steamów w cs

hw.dll cs 1.6 where is it

ts3 jak ustawic zeby jak klikne myszka mikrofon sie nie wylaczal

komendy do cs po aktualizacji

cs 1.6 nowe modele postaci 2013

na czym polegają klany w cs

cs zacina sie przy uzyciu mikrofonu

cs sie zacina przy uzyciu mikrofonu

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •