Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: FPS w CS 1.6

Banned Awatar sL[!]cK.`
    Thanks
    0

Domyślnie FPS w CS 1.6

W dziale poradniki nowe tematy mogą pisać jedynie moderatorzy, więc zamieszczę swój poradnik tutaj, natomiast jeśli zadecydujecie go przenieść nie będzie problemu ,d.

Wiele osób ma z tym problemy, więc zamieszczę krótki poradnik jak zwiększyć ilość FPS na własnym komputerze podczas gry w CS 1.6. Są to moje osobiste przemyślenia, więc traktujcie je jako wskazówki i korzystajcie z nich według własnych upodobań ,d.

Dla wielu osób same pojęcie FPS jest mało zrozumiałe. Otóż skrót FPS (z ang. Frame Per Second) oznacza liczbę klatek wyświetlanych w czasie 1 sekundy na naszym monitorze. Im więcej FPS'ów tym szybciej działa nasza gra. Ilość FPS'ów zależy od jakości naszego komputera, a głównie karty graficznej i ilości RAMu. Im lepszy komputer, tym większa ilość FPS'ów, a co za tym idzie płynniejsza grafika.
    Zastanówmy się teraz jak zwiększyć liczbę FPS'ów na naszym komputerze, co ma służyć przyjemnemu i co najważniejsze płynnemu graniu.

Ważną kwestią jest odpowiednie dobranie grafiki do naszych potrzeb i jakości naszego komputera:

a) dla komputerów z "przestarzałym środkiem" najodpowiedniejsza będzie grafika Software; mało "FPSo-żerna", przeznaczona dla słabych komputerów; grafika słabej jakości
    b) dla nieco lepszego sprzętu odpowiednia będzie grafika typu OPEN GL; większość grających w CS 1.6 używa tego rodzaju grafiki, ponieważ przy małym "zużyciu" karty graficznej daje sporą ilość FPS'ów. Polecam !!!!
    c) trzecim a zarazem ostatnim typem grafiki z jakim będziemy mieli do czynienia w tym artykule będzie Direct 3D. Dzięki niemu mamy bardzo dobrą jakość grafiki, lecz mniejszą liczbę FPS niż w przypadku OPEN GL'a; przeznaczona dla zdecydowanie lepszych komputerów

Sprawę rodzajów grafiki mamy już zamkniętą. Zastanówmy się teraz nad kolejnym problemem jakim jest odpowiedni dobór rozdzielczości. A więc, im większa rozdzielczość, tym większy wysiłek komputera przy wyświetlaniu naszej grafiki. Pokazując na przykładzie na rozdzielczości 1024x768 będziemy mieli mniej FPS'ów niż na 640x480. Według mnie różnica nie jest aż taka duża pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi wielkościami. Małą zaletą mniejszych rozdzielczości są większe modele postaci, przez co łatwiej jest trafić w przeciwnika. Różnice są jednak minimalne i niezauważalne. Większość graczy, których znam do niedawna grało na mniejszej rozdzielczości, jednak z biegiem czasu zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej osób używa 1024x768, w tym i ja sam, lecz decyzja należy do was !!!

Niemalże drobiazgiem, jednak w niektórych przypadkach bardzo istotnym jest kwestia synchronizacji pionowej. Jej wyłączenie daje nam zwiększenie liczby FPS o kilka jednostek, a do tego nie sprawia większego kłopotu, więc zachęcam do wyłączenia tej opcji w menu naszej karty graficznej. Poniżej zamieszczam link do artykułu zamieszczonego przez Anthraxa, w którym dokładnie opisane jest wyłączanie synchronizacji w poszczególnych kartach graficznych:

http://www.forum.wiaderko.com/topics...8bc37b52432073

Sprawę synch. mamy już za sobą, przejdźmy teraz do programów, które poprawiają ilość FPS'ów podczas gry. Są one bardzo proste w obsłudze a dają niekiedy nawet o 20-30 FPS więcej, więc myślę, że warto jeden z nich zainstalować na swoim pulpicie. Do wyboru mamy :

a) Reforce :
    b) Refresh Lock :
    Polecam Reforce'a, ponieważ sam go używam i rzeczywiście pomaga przy FPS'ach. Wybór należy do was !!!

Ostatnim sposobem na powiększenie ilości klatek, który opiszę w artykule jest wgranie modeli High FPS, w miejsce domyślnych w folderze cstrike/models. Nasi "bohaterowie" będą lekko "zniekształceni" (prostokątne głowy ,D), co daje małą, ale zawszę poprawę jakości gry. Identycznie jest z broniami - gorszy wygląd, jednak większa ilość FPS. Linki poniżej.

http://gamma.nic.fi/~amaki/files/hfps-pmodels-cs16.zip
    Aktualną ilość Frame'ów podczas gry, możemy sprawdzić wpisując do konsoli jedną z poniżej podanych komend :

cl_showfps '1' - pokazuje w lewym górnym rogu ekranu liczbę klatek na sekundę. Wpisujemy to w konsoli lub w bezpośrednio w configu.

net_graph - po wpisaniu tej komendy, komputer wyświetla nam zazwyczaj w prawym, dolnym rogu ekranu liczbę klatek, loss oraz choke. Wpisujemy wartość 3.

Istnieje jeszcze masa komend wpisywanych do configu lub konsoli, dzięki którym możemy sprawić, iż liczba Frame'ów w czasie gry będzie zdecydowanie większa, jednak wypisywanie ich zajęłoby strasznie dużo czasu, a nie raz widziałem je na forum, więc myślę że bez trudu je odnajdziecie ,d.

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje spostrzeżenia na temat ilości FPS podczas gry w CS 1.6. Mam nadzieję, że niejeden user Wiaderka skorzysta z mojego artykułu i będzie w pełni szczęśliwy z osiągniętego efektu. Pozdrawiam - FaTaL1Ty *
    Linki z tego postu zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

2. The Following User Says Thank You to sL[!]cK.` For This Useful Post:

Lamka Awatar PRB
    Thanks
    0

Domyślnie Maly problemik

Dobrze , dobrze ustawilem sobie software mam dobre fps ale celownik nie jest celny tzn naboj leci 5 mm od cel i jak chce kogos zabic z daleka to musze my w stopy strzelac a jak chce heada walna to musze celowac mniej wiecej na jajca xD co mam zrobic?

Adminus pospolitus Awatar szukam bana
    Thanks
    33

Domyślnie

nie SPAMuj załóż temat.
    dB_FaTa[L]1Ty *, wrzuć screeny gdzie indziej, bo nie mogę ściągnąć.

Spamer z doświadczeniem Awatar Pershing
    Thanks
    0

Domyślnie

dB_FaTa[L]1Ty *, pomyliles linki, link do refreshlocka jest do reforce i na odwrot popraw to

Banned Awatar sL[!]cK.`
    Thanks
    0

Domyślnie

Linki już są podmienione, sz.b chodzi Tobie o to, żeby wrzucić je na inną stronę z hostingeim zdjęć ? Aktualnie są na fotoo.

Thanks
    33

Domyślnie

chodzi mi o to, że są niewyraźne, a jak na nie klikne to mi się nie powiększają :)

Banned Awatar sL[!]cK.`
    Thanks
    0

Domyślnie

Specjalna instrukcja użytkowania dla sz.b jak i innych, którzy będą mieli kłopoty ze screenami ,d:

1. Klikacie na obrazek, który chcecie powiększyć, po czym otwiera wam się nowa zakładka lub karta ze stroną startową firmy hostingującej zdjęcia.
    2. Na dole na pasku windowsa klikacie 2 razy w zakładkę z otwartą stroną z hostingiem i pokazuje wam się zdjęcie w dużym, wyraźnym wyglądzie.

Thanks
    33

Domyślnie

mi się coś jebie firefox - reinstall i jazda :)

młodszy pro Awatar Drill
    Thanks
    124

Domyślnie

Ten mirror, na którym są screeny jest jakiś lipny. Tak się powoli wczytują że normalnie masakra.

Banned Awatar sL[!]cK.`
    Thanks
    0

Domyślnie

Jak będę miał chwilkę czasu wrzucę na imageshacka, bo przy pisaniu artykułu nie działał mi, więc musiałem skorzystać z fotoo. A poza tym Drill, cierpliwości ,d.

Spamer z doświadczeniem Awatar Pegaz
    Thanks
    2

Domyślnie

Hmmm daje rozdz 800na600 to mam dupna czcionke i wogole dyzego csa :P

Banned Awatar sL[!]cK.`
    Thanks
    0

Domyślnie

Dzięki temu łatwiej jest celować i zabijać przeciwników, ale to chyba jedyna zaleta tej rozdzielczości ,d.

Lamka Awatar Siwencjusz
    Thanks
    0

Domyślnie Odp: FPS w CS 1.6

Kod:
    Your download has failed. The file you are attempting to download is restricted to an access group of which you are not a member.
    Reforce :/

Może ktoś wrzucić np. na Speedyshare.com? :>

el Wymiataczos Awatar dagi12
    Thanks
    2

Na speedyshare.com kasują po tygodniu nie ściągania polecam bandogo.com lub rapidshare.com

Spamer z doświadczeniem Awatar ar ju fejk?
    Thanks
    2

ehh.. ma pytanie.. Co mam zrobić żeby na STEAM wyświetlało mi FPS ?

beRRo
    Gość Awatar beRRo

net_graph 3

prawie jak pro Awatar Cereal guy
    Thanks
    66

nie odświeżaj!

Hidden Content
    wyczyściłem go z kurzu w środku i kupiłem maść chłodzącą do procka

Lamka Awatar Masaa
    Thanks
    2

Bardzo fajny poradniczek, buziolki :*

Spamer z doświadczeniem Awatar ar ju fejk?
    Thanks
    2

ehh.. mi ten fps dalej nie działa :/.

Spamer Awatar czesio123
    Thanks
    6

chcecie miec o 20-30 fps`ów więcej ? wystarczy komenda developer 1 i wiecej fps wita;p

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Odwiedzający poszukiwali:

cs 1.6 jak zwiekszyc fps

cs 1.6 fps

jak zwiekszyc fps cs 1.6

co to jest fps w cs

wiecej fps w cs

jak sprawdzic fps w cs

fps cs 1.6

fps w cs

wiecej fps cs

co to fps w cs

co to sa fps w cs

jak zwiększyć fps cs 1.6

jak sprawdzić fps w cs

jak sprawdzic ilosc fps w cs

jak zwiekszyc fps w cs 1.6cs 1.6 jak zwiększyć fpsjak sprawdzic fps w cs 1.6jak ustawić fps w cs 1.6cs 1.6 wiecej fps jak sprawdzić ilość fps w cs 1.6jak zwiekszyć fps w cscs wiecej fpsco daja fps w csfps w cs 1.6co to jest fps w cs 1.6

Uprawnienia umieszczania postów