Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
    Adminus pospolitus Awatar naven
    Thanks
    31

Domyślnie Kompendium wiedzy o FPS. Wszystkie informacje na temat zwiększania FPS.

Widząc codziennie identyczne tematy o FPS, postanowiliśmy zebrać wszystko, co wartościowe na forum na temat FPS i zrobić jeden duży poradnik. W tym poradniku znajdziesz wszystkie sposoby na zwiększanie FPS. Jeśli masz jakieś sugestie, bądź chcesz o coś zapytać pisz w tym temacie.
    Obowiązuje zakaz pytania jak zwiększyć FPS, TYLKO I WYŁĄCZNIE sugestie, błędy, braki.

No to zaczynamy:

1. High FPS models jak sama ich nazwa wskazuje na wysokie fpsy, które są dzięki nim osiągane.
    Nie czarujmy się, sa to po prostu kwadraty, a nie modele postaci, zwiększają FPSy, ale pogarszają jakość gry(grafika). Warto też wspomnieć, że podmiana modeli jest zabroniona w ligach(np. w esl).
    Download: High FPS Models Download Pobierz

2. Synchronizacja pionowa.
    Synchronizacja pionowa to synchronizacja FPSów w grach z częstotliwością odświeżania się monitora(ekranu).
    Zmiana ustawienia synchronizacji pionowej nie niesie za sobą żadnych zmian w grafice ani wydajności.
    Przykładowo z włączoną synchronizacją pionową i częstotliwością 65Hz maksymalne FPS w grze będzie wynosiło 65.

Opis ustawień synchronizacji pionowej(by anthRax)
    a) Zaczynamy od tego, że musimy dowiedzieć się jakiej firmy (ATI czy NVIDIA) mamy kartę graficzną i czy nie jest ona zintegrowana (w większości kart zintegrowanych albo nie istnieje synchronizacja pionowa, albo nie da się jej wyłączyć/włączyć). Najprościej rozpoznać firmę po sterownikach, gdyż są one naszpikowane logami firmy etc.

b) Gdy już wiemy jakiej firmy mamy kartę, przystępujemy do działania:

- Karty ATI:

Prawy przycisk myszki (PPM) na wolnej przestrzeni pulpitu -> ATI Catalyst Control Center (lub Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/potem szukamy w którejś zakładce wejścia do panelu Catalyst Control Center) -> Zakładka 3D -> All settings (Wszystkie ustawienia) -> szukamy "Wait for vertical refresh" (Czekaj na odświeżanie pionowe) i wyłączamy, przełączając pasek maksymalnie w lewo (aż pojawi się napis "Always off" czyli "Zawsze wyłączone"), Potem wszędzie Ok aż zamkniemy wszystkie okna i po sprawie.

-Karty NVIDIA:

Prawy przycisk myszki (PPM) na wolnej przestrzeni pulpitu -> Ekran NVIDIA -> Wybieramy okno po prawo ( tu jest nazwa monitora bądź: plug in play ) -> szukamy: ustawienia wydajności i jakości ( zazwyczaj 3 podpunkt od góry ) -> nowo otwarte okno po prawo szukamy: Synchronizacja pionowa ( odznaczamy pod kontrolą aplikacji i przesuwamy suwak na wyłącz ).

Gdy mamy wersję sterownika w której występuje nowy Control Panel, zmieniamy na stary tradycyjny wygląd i robimy tak jak pisałem wyżej.

- Karty INTEL:
    http://www.forums.wiaderko.com/showt...=1#post1349691

3. Ustawienia wideo gry(by L3nox)
    Po uruchomieniu CS'a, klikamy Options.
    Powinno nam się ukazać takie okienko:

Możemy na początku pobawić się w zmianę renderowania pomiędzy Software, D3D lub OpenGL (uwaga: grafika na opcji Software najczęściej jest o wiele gorsza)
    Możemy także zmniejszyć rozdzielczość naszej gry na 800x600 lub mniejszą. Aby to zrobić wybierz z rozwijalnego menu pod napisem Resolution odpowiednią wielkość.
    Jeżeli dalej są problemy należy zmienić jakość wyświetlanych kolorów na 16 bitów. Możesz to zrobić wybierając z rozwijalnej listy pod napisem Color Quality opcję Low (16 bit) To na pewno sporo da.

4. Komendy
    fps_max <x> - x to maksymalna liczba FPS, która ma być dopuszczana.
    fps_override 1/0- jeżeli ustawisz 1 ustawienia systemu(sterownika graficznego) dla synchronizacji pionowej są nadpisywane przez ustawienia z CSa
    developer 1/0- 0-domyślnie(wyłączone), 1- pozwala na FPS większe od 100. Dodatkowo wyświetla dodatkowe informacje w konsoli i w lewym górnym rogu ekranu
    cl_showfps 1/0 -1-pokazuje w lewym górnym rogu ilośc FPS
    net_graph 1/2/3 - pokazuje FPSy i parę innych rzeczy. Pozycję można zmieniać przy użyciu komend: net_graphpos oraz net_graphwidth

5. Czyszczenie komputera
    Czyszczenie komputera często również przynosi dobre rezultaty jeśli chodzi o FPS. Zakurzony komputer pracuje wolniej, szybciej sie przegrzewa.

6. Mapy oraz modyfikacje, a FPS
    Na niektórych mapach nigdy nie będziesz miał FPSów takich, jakie masz na mapach standardowych. Takich map jest niewiele ale się zdarzają. Również na serwerach z modyfikacjami np Zombie modem FPSy są niższe(mgła, dużo innych zmian).

7. Różne rodzaje map
    Ogólnie wiadomo, iż im wyższe są FPS tym postać porusza się wolniej i dalej skacze.
    Na serwerach surf(tych lepszych) maksymalne dozwolone FPS to 131(przy więcej niż 131 zaczyna się tzw. FPS bug), natomiast na serwerach HNS/KZ prawie zawsze jest to 101 FPS.

8. Ustawianie rate za pomocą HL TooLz (by Jey-Jey)
    a) Ściągnij i zainstaluj program HL TooLz: Download

b) Zakończ działanie wszystkich aplikacji, które mogą spowalniać Twoje łącze. Mam tu na myśli wszelkie komunikatory, antywirusy i tym podobne.

c) Wejdź na stronę SPEEDTESTER zjedź na dół.

d) Kliknij na przycisk BEGIN TEST.

e) Trwa sprawdzanie prędkości Twojego łącza. Po lewej stronie ukażą Ci się wyniki.

f) Uruchom program HL TooLz i przejdź do zakładki Ping Tweaks.

g) Przy [Step 1] i [Step 2] wybierz z listy KBits/sec.

h) W polu "My UPLOAD speed is:" wpisz wynik z testu (upload). Pamiętaj, aby podać liczbę, która na wyniku jest pogrubiona i podana w kbps. Nie wpisuj liczby z nawiasu.

i) W polu "My DOWNLOAD speed is:" wpisz wynik z testu (download). Pamiętaj, aby podać liczbę, która na wyniku jest pogrubiona i podana w kbps. Nie wpisuj liczby z nawiasu.

j) Po prawej stronie (na dole) znajdują się wartości dla komend.
    Jeśli Update Rate wynosi "45" to znaczy, że komenda cl_updaterate powinna przybrać wartość "45".
    Lewa strona - nazwa w programie. Prawa strona - wartości w Counter-Strike.

Rate = rate
    Update Rate = cl_updaterate
    Decals = mp_decals
    Client Rate = cl_rate
    Cmd Rate = cl_cmdrate
    Cmd Backups = cl_cmdbackup

Wszystkie komendy (oraz wartości) należy wpisywać w konsoli [~] lub w pliku konfiguracyjnym gry - config.cfg.

9. Inne sposoby zwiększania FPS(by Jey-Jey)

a) Przeprowadź defragmentację HDD. Dysk działa szybciej - gra działa szybciej.

b) Przeskanuj rejestr systemu w celu usunięcia błędów, które mają duży wpływ na szybkość działania komputera i internetu. Do tego celu możesz użyć np. RegDoctora.

c) Przeskanuj HDD programem antywirusowym w celu usunięcia wszelkich robaków, trojanów i innych 'śmieci' spowalniających nasze łącze internetowe.

d) Przeskanuj system programami typu Ad-Aware bądź Spy Bot Serach, pozbędziesz się dzięki temu 'syfu' spowalniającego Twoje łącze.

e) Wyłącz wszystkie zbędne programy obciążające nasze łącze internetowe (komunikatory, wymiana p2p itp.). Nigdy nie ściągaj nic podczas gry.

f) System Windows rezerwuje dla siebie (aktualizacje) 20% naszego łącza internetowego. Wyłączyć tą opcję można za pomocą programu eXPerience 2.0, bądź wyłączając aktualizacje automatyczne i zaporę systemu. Aby tego dokonać wejdź w narzędzie konfiguracji systemu zakładka usługi.

g) Format HDD. Nic nie przyspiesza systemu tak jak format dysku twardego i ponowne zainstalowanie systemu. Dzięki temu pozbędziemy się wszystkich zbędnych plików i wpisów obciążających nasz system.

h) Zainstaluj program cFosSpeed, który ma na celu optymalizację i usprawnienie naszego łącza internetowego, a co za tym idzie zmniejszenie pingu. Program zaopatrzony jest w opcję faworazacji pingu. Program ten jednak nic nie pomoże użytkownikom LANu itp., przeznaczony jest raczej dla modemów.

i) Ostatnią radą jest zmiana adresów DNS jednak jest to gratka dla bardziej zaawansowanych użytkowników komputerów i w ten temat nie będę wnikał.

W chwili opublikowania tego poradnika na forum zakazuje się pytania o FPS. O wszelkich sugestiach oraz nieścisłościach dyskutujemy w tym temacie.
    Jeżeli żaden z powyższych sposobów nic Ci nie daje, mam jedną radę- kup lepszy komputer.

Linki:

Avast Pobierz
    RegDoctor 2.35: Pobierz
    Spybot Search & Destroy 2.0.12 Pobierz
    Malwarebytes Anti-Malware 1.70.0.1100 Pobierz
    eXPerience Pack 2.5: Pobierz
    cFosSpeed 3.91 Build 1276 Beta: Pobierz

Poradnik napisany przez ekipę wiaderko.com. Bezwzględnie zakazujemy kopiowania go na inne fora!

Autorzy poradnika
    -L3nox
    -anthRax
    -naven
    -Jey-Jey
    -Google
    Ostatnio edytowane przez naven ; 01-04-2015 o 14:55 Powód: Aktualizacja 01.04.2015
    Najlepszy hosting Hidden Content href="Hidden Content target="_blank">tutaj
    Konfiguracja amxx, instalacja pluginów, pisanie pluginów AMXX. Więcej info na Hidden Content

"At the end of the day, there are always going to be mental disorders and people who cause violence for no other reason than the fact that they're fucked up and lost. And all we can do is try to learn from it." Corey Taylor.

2. The Following 6 Users Say Thank You to naven For This Useful Post:

prawie jak pro Awatar Glymbol
    Thanks
    7

Domyślnie

Od siebie dodam, że na słabym sprzęcie problemem jest nie tyle mało FPS, co związane z częstymi spadkami "lagi" myszki i klawiatury.

Poniżej to co mi pomogło, żeby w ogóle dało się grać.

1. Wyłączanie v-sync.

2. Parametry startowe: tryb OpenGL, najniższa rozdzielczość 640x480, kolor 16bit, pełny ekran:
    -gl -w 640 -16bpp -full

3. Podmiana modeli na FPS.

4. Kilka komend w userconfig.cfg:

Blokada FPS, dzięki temu rzadziej pojawiają się spadki:
    fps_max "50.0"

Po jednym modelu dla TT i CT:
    cl_minmodels "1"

Wył. ATI TRUform (tylko starsze karty ATI)
    ati_npatch "0.0"
    ati_subdiv "0.0"

Menu tekstowe:
    setinfo "_vgui_menus" "0"

Wył. efektów pogodowych (deszcz na de_aztec):
    cl_weather "0"

Trupy leżą 10s, brak łusek na ziemi i dymu w miejscach trafień, mniej dziur po kulach i wybuchach oraz logo graczy, włączenie MMX:
    cl_corpsestay "100"
    max_shells "0"
    max_smokepuffs "0"
    mp_decals "100"
    r_mmx "1"

Wył. głosu:
    voice_enable "0"
    voice_modenable "0"
    Ostatnio edytowane przez naven ; 15-07-2010 o 12:40

Starsza lamka Awatar Felipers
    Thanks
    0

Domyślnie Odp: Kompendium wiedzy o FPS. Wszystkie informacje na temat zwiększania FPS.

dostajesz gibona musialem tylko zmienic max fps i juz mi smiga na 100 fps + opengl + 1204 800 xd

Lamka Awatar Noaki69
    Thanks
    0

Domyślnie Odp: Kompendium wiedzy o FPS. Wszystkie informacje na temat zwiększania FPS.

A jaka była komenda do tego, aby wyświetlały mi się FPS'y w prawym dolnym rogu ? (Sorry, ale nie wiem ;*)

Thanks
    31

net_graph 1
    net_graphpos 2
    Konfiguracja amxx, instalacja pluginów, pisanie pluginów AMXX. Więcej info na Hidden Content

"At the end of the day, there are always going to be mental disorders and people who cause violence for no other reason than the fact that they're fucked up and lost. And all we can do is try to learn from it." Corey Taylor.

Lamka Awatar proper
    Thanks
    0

Czarne nieba na mapach zwiększają fpsy i komenda gl_picmip 1/2/3[znacznie pograsza grafikę ale zwiększa fpsy]

Thanks
    7

gl_picmip kiedyś testowałem i nie podniosło mi FPSów ani o jeden, na bardzo rozmytych teksturach było nawet kilka FPS mniej (na Radeonie).
    Ostatnio edytowane przez Glymbol ; 22-08-2010 o 13:18

Lamka Awatar tomek1313
    Thanks
    29

Cytat Zamieszczone przez naven Zobacz posta
    developer 1/0- 0-domyślnie(wyłączone), 1- pozwala na FPS większe od 100. Dodatkowo wyświetla dodatkowe informacje w konsoli i w lewym górnym rogu ekranu
    Z tą komendą mam 150-300 fps bez niej 100 da się coś zrobić by nie wyświetlała dodatkowych info?? Bo to strasznie mnie irytuje.

Thanks
    31

Nie da się.

11. The Following User Says Thank You to naven For This Useful Post:

Spamer z doświadczeniem Awatar Reizen
    Thanks
    3

Mam pytanie a czy fps zależą od monitora??
    Ostatnio edytowane przez Reizen ; 05-09-2010 o 13:43

prawie jak pro Awatar Cereal guy
    Thanks
    66

Cytat Zamieszczone przez Reizen Zobacz posta
    Mam pytanie a czy fps zależą od monitora??
    Tylko to co widzimy. np. monitor lcd ma 75hz (czyli 75 fps), monitor wyświetla, karta generuje

Hidden Content
    wyczyściłem go z kurzu w środku i kupiłem maść chłodzącą do procka

Thanks
    3

Bo ja mam kompa :
    Athlon x2 2.8 , karta GF 9800 gt , 4 gb ddr 2 ram no i z tego sprzętu wyciągam 80 fps , na 32 bitach i ustawionej rozdzielczości z wyłączona synchronizacją pionową .. A monitor mam 17 calowy który kupiłem z 6 lat temu i neta 512 ... masakra ..

Thanks
    66

robiłeś wszystko co jest podane tutaj? wogle czytałeś temat?

Hidden Content

Thanks
    3

Czytałem ale bez robienia rzeczy typu wgrywania jakiś modeli i przestawiania rozdzielczości i bitów itd to i tak mało wyciągam nie?

Thanks
    66

a stery wgrane?

Hidden Content

Thanks
    3

Wgrane wszystko wgrane , takto bym nie wylaczyl synchronizacji pionowej nie?!
    No i sam nie wiem ...

Lamka Awatar blackluk
    Thanks
    0

To ja takie pytanko zrobiłem większość z zalecanych rzeczy zresztą wiem o nich od lat, ale teraz czasem będę zmuszony pograć na laptopie
    Asus k52J, sa tam dwie karty graficzne jedna zintegrowana druga nvidia 310m 1GB ustawiłem, aby cs korzystał z nvidi jednak niewiele to daje. Wiem że nie jest to karta wysokich lotów jednak ja w ogolę nie dam rady grac fpsy max 50, a jak zaczyna sie strzelanina to poniżej 20. Laptop jest nowy ma 2 miesiące, mało co zainstalowane na nim jest. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam jeszcze że na starym laptopie na zintegrowanej karcie miałem duuużo lepsze wyniki. Proszę o poradę.

Edit. Znalazłem rozwiązanie może komuś sie przyda. W wielu nowych laptopach (w Asusuie akurat jest) opcja oszczędności energi tz laptop przyjazny środowisku, wyłączamy to i dodatkowo w opiciach zasilania zaznaczamy najwyższą wydajność.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blackluk ; 10-10-2010 o 15:09

V.I.P. Awatar Baroo
    Thanks
    13

To nie temat do rozwiązywania problemów !
    Ostatnio edytowane przez naven ; 26-11-2010 o 22:33 Powód: Pozwoliłem sobie na otwarcie tematu, temat ma służyć też dyskusji, a także dodawaniu niepodanych w pierwszych posta sposobów.

Starsza lamka Awatar Felipers
    Thanks
    0

Czy jezeli zwieksza mi sie fpsy automatycznie tez zwiekszy mi sie ping ??

Thanks
    7

Nie, ping nie ma prawie nic wspólnego z FPS. Jeżeli masz bardzo słaby komputer (i mało FPS), wtedy może nie nadążać i ping się trochę zwiększy.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni