Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  młodszy pro Awatar Drill
  Dołączył
  Jul 2007
  Posty
  2,709
  Thanks
  126
  Thanked 269 Times in 167 Posts

  Domyślnie F.A.Q. Cheats Zone - Pytania, jakie mogą pojawiać się w dziale

  Aby uniknąć wszelkich problemów, zamieszczamy tu F.A.Q. dotyczące działu "cheaterzy". Są to pytania, jakie mogą stawiać niektórzy gracze. W razie co będzie na bieżąco aktualizowane. Jednocześnie prosimy nie umieszczać dem / screenów, gdzie ewidentnie widać oszustwo. Ten dział ma służyć pomocą, a nie być listą schwytanych cheaterów. Przed założeniem tematu prosimy zapoznać się z REGULAMINEM DZIAŁU.


  Q: Przede wszystkim jak nagrywać demo?
  A: W TYM poradniku jest opisane wszystko co i jak.

  Q: Co oznacza "demko POV" a co "demko HLTV"?
  A: Demo POV pozwala obserwować wierny zapis gry danego gracza, podczas gdy demo HLTV ilustruje obraz gry wszystkich graczy na serwerze, ale robi to w sposób mocno schematyczny i nie zawsze precyzyjny, dlatego nie każdy rodzaj oszustwa można udowodnić posługując się tym typem dema (patrz punkt 3 i 5 w TYM poradniku.)

  Q: Jakie są rodzaje cheatów?
  A: Można poczytać o tym TUTAJ, a także TUTAJ

  Q: Jak mogę udowodnić jakiemuś graczowi oszustwo?
  A: Oglądaj jego grę lub jej zapis (demo). Zobacz także TEN poradnik.

  Q: No dobrze, ale jak mam udowodnić mu oszustwo (przykładowo: Wallhacka albo ESP) skoro oglądanie samej gry nie wystarczy, bo koleś dobrze się kryje?
  A: Zazwyczaj cheaterzy się nie kryją, jeśli chodzi o Non-Steam więc tych łatwo wychwycić. Gorzej jest z tymi ze Steama. Dlatego powstało takie coś jak X-SPEC 1.1. Jest to tak zwany "bezpieczny" wallhack na Steam służący do oglądania dem (nie da się wejść z tym na serwer). To ułatwia sprawę. Oglądając podejrzane akcje na spowolnieniu 1/4x używając X-Spec-a będzie nam szło łatwiej w analizie dema :) Innych "wynalazków" nie zalecamy. Jeśli X-Spec ci nie działa - pobierz dowolną wersję nonsteam gry działającą na protokole v48 (np. CS 1.6 Non-Steam v42 ZCP) i najprostszy działający wallhack (np. OpenGL DLL Wallhack) i używaj jej do oglądania dem.

  Q: Co to jest BLACKLISTED.PL?
  A: BLACKLISTED.PL to portal zajmujący się wyłapywaniem Counter-Strike'owych oszustów na Steamie z naszego krajowego podwórka. Dokładniej jest to tzw. "Czarna Lista Cheaterów".

  Q: Oglądałem demo POV jednego kolesia z meczu ligowego. Po prostu magia, takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Przykładowo: koleś trafił w korpus / nogę a jest headshot, albo strzelił z AWP bez celownika, pocisk i tak nie trafił w przeciwnika, ale mimo wszystko typ fraga ustrzelił. O co chodzi?
  A: Istnieją tzw. "cheaty serverside" niewykrywalne przez VAC i zmieniające fizykę gry, bo jak sama nazwa tego rodzaju wspomagania wskazuje, wszystko dzieje się po stronie serwera. Do najczęściej stosowanych cheatów tego typu należy met0ri (możliwości: Godmode, Aimbot, NoFlash) lub na mixach amx_shot_admin (plugin dodający aimbota dla adminów). Za używanie cheatów serverside podczas mixów / meczy jest ban na BLACKLISTED.PL.

  Q: OK, ale jak mogę wykryć stosowanie tego typu rzeczy przez kogoś z kim właśnie gram mecz w ESL / Gameback?
  A: Pierwszy sposób: tradycyjne obejrzenie dema POV i obserwowanie, gdzie mniej więcej trafiają pociski (najlepiej na spowolnieniu 1/4). Dość czasochłonne, ale da się wykonać. Drugi sposób, skuteczny w wypadku amx_shot_admin. Jak sama jego nazwa wskazuje, jest to plugin AMX Moda, a jak wiadomo AMXMod działa na metamodzie. Metamod z kolei w meczach ESL / Gameback jest niedozwolony. Jeśli gramy ESL / Gameback, wystarczy wpisać w konsolę komendę
  Kod:
  meta list
  i jeśli w konsoli pojawi się coś w tym stylu:
  Currently loaded plugins:
  description stat pend file vers src load unlod
  [ 1] AMX Mod X RUN - amxmodx_mm_i386. v1.8.1.3 ini Start ANY
  Oznacza to, że serwer ma włączonego metamoda. Można więc wyciągnąć konsekwencje wobec drużyny, do której serwer należał. Zaleca się sprawdzić obecność metamoda na meczu przy jego rozpoczęciu oraz po każdej zmianie mapy.

  Q: Mam demo podejrzanego gracza Non-Steam z publicznego serwera. Gdzie mogę go zgłosić?
  A: Najlepiej na forum serwera, na którym oszusta złapałeś po zapoznaniu się z tamtejszym regulaminem.

  Q: Złapałem cheatera ze Steam, gdzie mogę go zgłosić?
  A: Jeśli grałeś znowu na publiku, to zrób tak samo jak w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie :P Jeśli grałeś Mixa/CW/ESL/GB/Cybersport możesz umieścić zgłoszenie na BLACKLISTED.PL

  Q: Grając na serwerze STEAM-owym spotkałem podejrzanego gracza. Mam jego Steam ID. Gdzie mogę go sprawdzić?
  A: CZYTAJ TO

  Q: Dostałem bana na jednym z serwerów HashJama, gdzie mogę go wyjaśnić?
  A: Zapraszamy do działu Serwerów Sieci HashJama. Wybierz serwer, na którym otrzymałeś bana a następnie dział "Bany" i załóż temat. Jeśli admin zrobił ci screeny, to przeczytaj TEN TEMAT i postępuj wg instrukcji. Pozostałe informacje dotyczące sieci serwerów HashJama dostępne są TUTAJ.

  Q: Otrzymałem niesłusznie bana za oszustwo na innym serwerze, choć grałem czysto. Posiadam demo swojej gry. Czy moglibyście dokonać jego analizy i wypowiedzieć się na jego temat?
  A: Pewnie, jak najbardziej, tylko że nic ci to specjalnie nie da. O uniewinnienie staraj się w sieci, w której tego bana dostałeś. Analiza dema przeprowadzona tutaj nie musi być brana pod uwagę na innym serwerze (każda sieć rządzi się swoimi wewnętrznymi zasadami).

  Q: Czy na wiaderku prowadzona jest "Czarna Lista Cheaterów"?
  A: Nie, bo od tego jest BLACKLISTED.PL. My tylko oceniamy dema.

  Q: Otrzymałem bana nałożonego przez Valve Anti-Cheat. Co robić?
  A: Ban nałożony jest zazwyczaj za wykrycie oszustwa. Pozostaje ci więc grać na serwerach bez VAC-a (serwery Steam + Non-Steam) lub założyć nowe konto STEAM i kupić nowy klucz. Valve nie odbanowuje kont. Należy jednocześnie pamiętać że NIE WOLNO rejestrować nowych kluczy gier na zbanowanym koncie, bo gry z tego klucza też będą zbanowane! Ban nałożony przez VAC uaktywnia się z reguły po 2 ~ 3 tygodniach.

  Q: Otrzymałem bana od VAC za przysłowiowe "friko", jak to możliwe?
  A: Jeśli kupowałeś od kogoś używane konto na allegro, to mogło się okazać że kupiłeś konto, na które został nałożony ban, ale jeszcze nie uaktywniony. Pech... Zwykły ban "za friko" od VAC na nowiutkim koncie nigdy nie wchodzi w grę. Nic samo z siebie się nie bierze :P

  Q: Czy Valve banuje graczy za cheaty jeśli podeśle się im demo oszukującego gracza i jego Steam ID?
  A: Nie. Banuje tylko VAC i to tylko wtedy, jeśli cheat został wykryty (jeśli cheat był VAC Proof - czyli niewykrywalny w chwili uruchomienia - ban i tak nie zostanie nałożony, nawet jeśli koleś szalał na aimbocie i inni to widzieli :P). Ale zawsze jest BLACKLISTED.PL!.

  Q: Używam wallhacka do oglądania dem i przez przypadek wszedłem na serwer chroniony przez VAC. Co teraz będzie?
  A: Jeśli cheat był niewykrywalny (VAC Proof) w chwili wejścia na serwer, to masz szczęście i ban ci nie grozi. Jeśli cheat był wykrywalny na VACu - sajonara. Masz jeszcze ok. 2 ~ 3 tygodni grania po czym twoje konto zostanie zbanowane.

  Q: Używam w grze niedozwolonych bindów / skryptów / podmienionych: modeli / tekstur / dźwięków. Czy mogę otrzymać za to bana od VAC?
  A: Nie. Valve Anti-Cheat nie banuje za w/w rzeczy. Nie oznacza to jednak, że tego typu stuff jest dozwolony. Są podmianki typu AWP Crosshair; Player Models Skinhack; przeźroczyste tekstury ścian; "długie" lufy modeli broni wystające zza skrzynek; jest Soundhack; są skrypty typu AWP Speedshot; No-Recoil; Lambert itp. i jeśli używasz takich rzeczy, to w sieciach serwerów uznawane jest to za oszustwo i możesz zostać za to ukarany banem (stąd coraz powszechniejszy zapis w sieciach serwerów o zakazie używania podmienionych tekstur, modeli, spritesów etc.)

  Q: Czy w ligach typu ESL / GB / Cybersport itd. dozwolone jest używanie podmienionych modeli?
  A: Poczytaj regulamin danej ligi to się dowiesz.

  Q: Czy istnieje antycheat "nie do obejścia"?
  A: Nie.

  Q: Jestem początkującym adminem i posiadam własny serwer. Jak mogę ustrzec się cheaterów?
  A: Nie ochronisz się przed cheaterami prewencyjnie (patrz: wcześniejsze pytanie). Możesz ewentualnie poprawić system banowania, jeśli twój serwer jest Steam + Non-Steam (patrz: Neo Bans - banowanie graczy Non-Steam ze zmiennym IP). I to pod warunkiem, że serwer jest z hostingu oraz są spełnione warunki wymagań pluginu NeoBans.

  Q: Posiadam serwer HLDS (nie z hostingu, tylko taki domowy) jak mogę zabezpieczyć serwer przed oszustami?
  A: Domowy serwer HLDS ma to do siebie, że nie da się w nim zastosować niektórych rozwiązań, jakie mają serwery z hostingu (takich jak choćby wyżej wspomniane NeoBans). Nie oznacza to jednak, że jesteś całkowicie pozbawiony możliwości innych rozwiązań. Zajrzyj TUTAJ i przejrzyj sekcje "//Banowanie & Kikowanie" i "//Dla Admina". Zalecam też zajrzeć TUTAJ (patrz sekcje "Bany - systemy do nich..." oraz "Anty-cheaty + pilnowanie porządku w ustawieniach". Zajrzyj także tutaj Banowanie Cziterów Non-Steam Ze Zmiennym IP (Neostrada, Netia etc.).

  To by było na razie tyle. Niektóre rzeczy dopisałem posługując się artykułami z hlds.pl . Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dodatkowe pytania, jakie mogłyby się pojawić, to można zasugerować, by dopisać je do FAQ.
  Ostatnio edytowane przez Drill ; 05-03-2011 o 14:02


 2. The Following 3 Users Say Thank You to Drill For This Useful Post:


 3. #2
  Spamer z doświadczeniem Awatar djprezes
  Dołączył
  Jan 2010
  Wiek
  31
  Posty
  410
  Thanks
  73
  Thanked 54 Times in 35 Posts

  Domyślnie Odp: F.A.Q. Cheats Zone - Pytania, jakie mogą pojawiać się w dziale

  ładny poradnik, ja bym to gdzieś podwiesił panowie!
  Znajdziesz mnie na HJ TP: 193.33.176.54:27015 w grze: Prezes [HS]
  Pozdrówko! :-) Może jakieś piwko?

Podobne wątki

 1. Metin2 cheats New Kowal Hack !
  By 2botq in forum Archiwum forum
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 19-02-2010, 15:15
 2. skill or cheats
  By foresT.nK. in forum Archiwum forum
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 04-07-2009, 14:58
 3. CS 1.6 [SERWER 4FUN] [EKG-GAPL] 0 CHEATS
  By tuman in forum Archiwum serwerów Counter Strike
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:23
 4. Cheats do Steam - Counter Strike 1.6
  By steam-dre4 in forum OffTopic - Counter Strike, Steam
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 30-07-2008, 11:19
 5. Magik Cheats?
  By Eldo in forum Archiwum forum
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 24-05-2008, 20:37
 6. {*S*T*} B0T cheats
  By EkoStuFF in forum Archiwum forum
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post / autor: 14-02-2008, 12:54

Odwiedzający poszukiwali:

cheat ktorego nie da sie zbanowac na cs 1.6 pomocy

co zrobic zeby uniknac bana w cs za czitowanie

jak uniknąć bana na blacklisted

dema pov cs jak krecic

cs 1.6 czity nie działają non steam

lambert cs 1.6

cs lambert cheat

jak wgra

jak uzywac metamoda do cheatowania

co zrobic oszukujacego gracza na serwie steam

jak sprawdzic z kim gralem mecz esl

ban za tekstury vac

cs 1.6 v48 no recoil.cfg

jak uzywac metamoda

cs 1.6 v48 no recoil

mam czit pod dll i mogę czitować na steam

czy za mneijszy rozrzut broni vac moze mni zbanowac cs 1.6

czy valve anty czit banuje za celownik

wiaderko szczęścia serwer czit

skrypty na mniejszy recoil niewykrywalne przez vac

no recoil komendy czit jaki

Counter strike v42 ZCP jak właczyć wallhacka

wh na steam anty demo

counter strike 1.6 jak się kręci pova

co otrzymałeś przed banem vac

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •