Thanks
    5
    Thanked 46 Times in 37 Posts

Domyślnie Superpuchar Hiszpanii: Akt pierwszy El Classico na remis!

Real Madryt, który w sparingowych meczach regularnie wygrywał, w pierwszym starciu o Superpuchar Hiszpanii, do którego doszło na Santiago Bernabeu w El Classico zremisował z FC Barcelona 2:2.

W pierwszej odsłonie od początku do ataku rzucili się podopieczni Jose Mourinho. Barca, która rozpoczęła spotkanie osłabiona brakiem m.in. Puyola, Busquetsa, Pique i Xaviego była tylko tłem dla Królewskich. Gospodarzeobjęli prowadzenie już w 13. minucie, kiedy to Karim Benzema ograł Abidala i wyłożył piłkę Oezilowi w taki sposób, że temu nie pozostało już nic innego, jak tylko pokonać Valdesa.

Barca popełniała proste błędy, ale pomimo to w 36. minucie zdołała doprowadzić do wyrównania. Wówczas kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się David Villa! Tuż przed przerwą niewidoczny na boisku Lionel Messi dał Dumie Katalonii prowadzenie. Po błędzie Khediry, następnie poślizgnął się Pepe, a Argentyńczyk wykorzystał ten fakt i pewnym strzałem pokonał Ikera Casillasa.

Po zmianie stron znów dominował Real. W 54. piłkarze Barcelony nie potrafili wybić piłki po rzucie rożnym, a to wykorzystał Pepe, który odegrał piłkę do Xabiera Alonso i Hiszpan umieścił futbolówkę w siatce. Później kilkakrotnie świetnie interweniował Valdes, a w końcówce chociaż bramkarz Blaugrany faulował Cristiano Ronaldo, to sędzia nie wskazał na wapno. Jedenastki domagała się także Barca po tym, jak Pedro upadł w polu karnym triumfatora Pucharu Króla Hiszpanii.

Przed rewanżem bliżej triumfu są zatem piłkarze Josepa Guardioli, którym w rewanżu do pełni szczęścia wystarczy bezbramkowy remis lub wynik 1:1. Warto odnotować, że kiedy Barcelona walczyła o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt, to zawsze ostatecznie górą byli Galaktyczni.

W najbliższą środę, na Camp Nou dojdzie do rewanżu.

Real Madryt - FC Barcelona 2:2 (1:2)
    1:0 - Oezil 13'
    1:1 - Villa 36'
    1:2 - Messi 45'
    2:2 - Xabi Alonso 54'

eurosport.pl
    Mecz charakterystyczny jak na sierpień. Rwane tempo gry, długimi fragmentami brak płynności, dużo niecelnych zagrań, ale ogólnie rzecz biorąc mecz mógł się podobać. Jeżeli chodzi o Barcelonę, to widać, że są jeszcze w mocno wakacyjnym trybie. Ciekawą jedenastkę zaoferował nam Guardiola. Słaby występy Thiago, na plus na pewno Sanchez. Kolejne minuty Xaviego i Pique i to może cieszyć kibiców Blaugrany. Piłkarze z Madrytu lepiej się prezentowali w tym meczu, ale nie umieli wykorzystać swoich sytuacji, Barcelona natomiast wykazała się instynktem killera, bo co mieli to strzelili. Piękne bramki Villi i Oezila, a w szczególności tego pierwszego. Na minus niepewny występ Abidala (aczkolwiek nie było takiej tragedii, o której mówił Trzeciak). Mourinho dalej swoje, taniec przy linii bocznej, ale ten typ tak ma, taki już jego urok. Valdes miał dużo szczęścia, a dla Pepe powinni założyć jakiś kaganiec, bo ewidentnie jest niezrównoważony psychicznie. Raz może się śmiać z rywalem, by po chwili wjechać mu korkami w nogi z zaciśniętymi zębami...