Thanks
    5
    Thanked 46 Times in 37 Posts

Domyślnie Polska skromnie pokonała Gruzję

Reprezentacja Polski w środowym meczu kontrolnym pokonała Gruzję 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Jakub Błaszczykowski.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Lubinie na bramkę czekali nieco ponad pół godziny. W 36 .minucie dwójkową akcję przeprowadzili Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy reprezentacji Polski stanął oko w oko z Lorią i skierował piłkę do siatki. Wcześniej na boisku wiało nudą i drużyny miały poważny problem ze stworzeniem zagrożenia w polu karnym rywala.

Piętnaście minut po zmianie stron Gruzini mogli wyrównać stan rywalizacji. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Szczęsny broniąc strzał Martsvaladze. W 75.minucie plac gry z powodu kontuzji był zmuszony opuścić debiutujący w kadrze Eugen Polanski. W jego miejsce na murawie pojawił się Dariusz Dudka.

Ostatecznie podopieczni Franciszka Smudy po mało interesującym spotkaniu pokonali Gruzję 1:0.

Polska - Gruzja 1:0 (1:0)
    1:0 - Błaszczykowski 36'

futbol.pl
    Mogło i powinno to wyglądać dużo lepiej, natomiast Gruzja w ostatnich kilkunastu meczach pokazała, ze grać w piłkę potrafi. Podanie Lewandowskiego - klasa światowa. Ciężko po tym spotkaniu kogokolwiek wyróżnić, ale tradycyjnie, najbardziej podobał mi się Szczęsny i Lewandowski. Po raz kolejny patrzę na grę Obraniaka. Myślę, że trzymanie go na siłę w pierwszym składzie w takiej formie niczego dobrego nam nie przyniesie. O Euro jestem spokojny. Na pewno nie wypadniemy gorzej, niż na ostatnich 3 imprezach, w których graliśmy.

Domyślnie Odp: Polska skromnie pokonała Gruzję

A ja bym nie był tego taki pewien. Klasowa drużyna spokojnie by strzeliła 2 bramki grając tak jak Gruzja. A to tylko Gruzja... Gdyby to była Hiszpania znowu byłoby 6:0. A to jest niedopuszczalne. Zmiana trenera byłaby dobrym posunięciem, moze jest już późno na zmianę trenera ale myślę, że ktoś nowy dałby lepsze wyniki. 3 strzały w meczu. Przeciwko Gruzji. Phi. Smuda ma wizję gry (albo raczej jej nie ma), która jest bez sensu - widać w każdym meczu fatalne błędy obrony i beznadziejne ustawienie piłkarzy... 0 zaskoczenia, 0 pomysłu. Z najlepszymi to się niestety nie sprawdzi...

5

Jakoś z Francją 6 goli nie wpuściliśmy. Taki przeciwnik to zupełnie inne podejście, miej to na uwadze, zanim znowu przywołasz sławetną drużynę Hiszpanii na 5 minut przed MŚ, późniejszym mistrzem. Nie muszę chyba przypominać składu z tamtego meczu i punktu na mapie drogi do Euro, w którym to Polacy się ówcześnie znajdywali. Wspominanie o braku pomysłu na grę to jak strzelanie sobie w stopę w sensie pojęcia o futbolu. Każdy wie na jakim poziomie jest nasza obrona, szczególnie teraz kiedy nie ma dodatkowo Piszczka, Smuda takiej bariery nie pokona samymi chęciami i schematami, bo żeby schemat działał potrzebny jest ktoś, kto go porządnie wykona, a nasza defensywa w pojęciu "monolit" obecnie nie istnieje, dlatego ciężko im się dostosować, z uwagi na to, że to po prostu słabi gracze. Nie ma tu przypadku. Ja ciągle wierze, że będzie. Mówić, tudziez pisać, że jest źle, że ktoś nie ma pomysłu każdy jeden potrafi, bo tak jest najłatwiej spuentować sprawę, gdy coś nie wychodzi, lecz gdyby to było takie proste jak sądzisz, to mistrzem świata mogłaby zostać Gruzja, Mołdawia, Malediwy, Wyspy Zielonego Przylądka, czy nawet San Marino. Nie jest tak jednak i nawet boski special numero uno wspomnianym reprezentacją by nie pomógł.