Adrian Mierzejewski w czwartek przeszedł badania medyczne i złożył podpis pod umową z Trabzonsporem. Były już zawodnik Polonii Warszawa związał się z Turkami kontraktem do czerwca 2016 roku.

Czarne Koszule na jego transferze zarobiły 5,25 miliona euro, co jest rekordem w polskiej lidze. - Jestem bardzo zadowolony z przyjęcia mnie przez przedstawicieli klubu i kibiców. Chciałbym odwdzięczyć się za to dobrą grą i spełnić pokładane we mnie nadzieje. Jak dotąd o Trabzonsporze mogę mówić jedynie w samych superlatywach - powiedział Mierzejewski.

futbol.pl
Mierzejewski doszedł do takiego poziomu, ze bardzo trudno mu bedzie zrobić krok w przód grając w Polonii. Dobra decyzja dla niego samego i reprezentacji. Przyda się doświadczenie, które zdobędzie w pucharach. Z drugiej jednak strony, to jest odejście kolejnej gwiazdy ligi. Mimo wszystko jednak Wojciechowski postąpił zaskakująco dobrze jeżeli chodzi o pieniądze, wyczekał i wyciągnął 5.25 mln euro. Cena jest dosyć spora, aczkolwiek nie wiem czy to Polonii wyjdzie na dobre. Sprzedając wyróżniających się zawodników nigdy niczego nie osiągną. Jedno jest pewne, JW na pewno ściągnie na jego miejsce jakiegoś wartościowego zawodnika. Z tej Polonii może jeszcze coś będzie. Szalony Józek może niedługo zacząć grać na skalę dotychczas w Polsce niespotykaną jeśli chodzi o transfery. W tym szaleństwie może być metoda. Wojciechowski jest bardzo cwanym biznesmenem, robi z siebie pajaca, bo jak wiadomo, nie ważne jak o tobie piszą, ważne, że piszą...