Thanks
    63
    Thanked 30 Times in 27 Posts

Domyślnie Mecz Polska - Fracja

Reprezentacja Polski przegrała w meczu towarzyskim z Francją 0:1. W spotkaniu rozegranym na stadionie Legii w Warszawie jedyna bramka padła po samobójczym strzale Tomasza Jodłowca. Polacy rozegrali niezłe spotkanie, ale "Trójkolorowi" okazali się lepsi.

W 4. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie Francuzi. Po centrze z rzutu wolnego główkował Hoarau, ale świetnie do boku odbił piłkę Szczęsny. Polacy odpowiedzieli dwoma akcjami prawą stroną, jednak żadna z nich nie zakończyła się strzałem na bramkę Cedrica Carrasso. W 10. minucie bardzo ładną akcję tym razem lewą flanką przeprowadzili Mierzejewski z Wawrzyniakiem, jednak do centry tego pierwszego nie doszedł Lewandowski.

W 12 minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Prawą strona akcję przeprowadzili Francuzi. Z narożnika pola karnego uderzył N'Zogbia, kierunek lotu piłki zmienił niefortunnie Jodłowiec i wpadła ona do siatki. Polacy mogli odpowiedzieć już kilkadziesiąt sekund później. Bokiem boiska znakomicie ruszył Piszczek, miał sytuację do oddania strzału, ale niepotrzebnie próbował podawać do Lewandowskiego i akcja nie przyniosła powodzenia.

W 21 minucie znów lewą stroną pomknął Mierzejewski, ale jego podanie kolejny raz okazało się niecelne. Polacy próbowali atakować: aktywny był Błaszczykowski, piłki szukał Obraniak, ale brakowało ostatniego podania. Niewidoczny był Robert Lewandowski, który po prostu nie otrzymywał podań. Francuzi skoncentrowali się na obronie korzystnego wyniku.

Choć to nasza drużyna miała przewagę w tej części gry, to pierwszy strzał na bramkę oddała dopiero w doliczonym czasie gry. Uderzenie z dystansu Adriana Mierzejewskiego okazało się jednak niecelne.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem ustalonym w 12 minucie.

Druga połowa rozpoczęła się dość sennie. Francuzi zdawali się dominować nad wydarzeniami na murawie. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się konstruować akcje ofensywne. W 58 minucie groźny strzał oddał Valbuena, ale świetnie ustawiony był Szczęsny. Pięć minut później wreszcie odpowiedzieli Polacy, ale strzał Lewandowskiego z linii pola karnego przeszedł tuż obok słupka.

Chwilę później dwie groźne przeprowadzili Francuzi, ale strzały naszych rywali bronił najlepszy w naszej drużynie, Wojciech Szczęsny. Kolejną groźną sytuację pod bramką widzieliśmy w 72. minucie, ale strzał Mierzejewskiego z ostrego kąta został zablokowany. Po chwili Carrasso świetnie odbił strzał Obraniaka.

Dwie minuty później Szczęsny obronił sytuację "sam na sam" z Hoarau. Polacy odpowiedzieli strzałem głową Lewandowskiego, który Francuzi wybili z linii bramkowej. Na kwadrans przed końcem znów w głównej roli napastnik Borussii Dortmund, ale Carrasso odbija jego strzał zza pola karnego!

Na osiem minut przed końcem bardzo groźnie głową uderzył Rami, ale ponownie pokazał się bramkarz Arsenalu Londyn. Trzy minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Matuszczyk. Uderzył mocno, dobrze, ale Carrasso był na miejscu. Odpowiedział Martin, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Mimo iż sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty, to Polacy nie zdołali doprowadzić do remisu i mecz zakończył się porażką kadry Franciszka Smudy.

Polska - Francja 0:1 (0:1)
    Bramki: Jodłowiec (sam) 12

Polska: Szczęsny - Piszczek, Jodłowiec, Wojtkowiak, Wawrzyniak - Błaszczykowski (87' Brożek), Murawski, Mierzejewski (79' Matuszczyk), Dudka, Obraniak (88' Pawłowski) - Lewandowski

Francja: Carrasso - Evra, Abidal, Kaboul ( 27' Rami), Sagna - Martin, Diarra (46' Diaby), Cabaye ( 46' M'Villa) - Valbuena (73' Malouda), Hoarau (78' Gameiro), N'Zogbia (73' Remy)
    źródło: sport.wp.pl

Podobał mi się ten mecz szkoda tylko że ta stracona bramka wpadła w tak głupi sposób ale nie będę się na ten temat rozpisywał.
    Warte opisania jest to że nasza reprezentacja nareszcie grała tak jakby się jej chciało grać ;) Że nareszcie był pomysł na prowadzenie gry. Widać coraz lepsze zgranie zawodników. Zabrakło jednak skuteczności ale to nic nowego.

Domyślnie Odp: Mecz Polska - Fracja

W meczu z Argentyną nic nie grali, tutaj dość ładnie poklepali, trochę pecha bo były 100% okazję no ale trudno się mówi to jest sport.
    Francja, hmm drużyna która też nie w pełni odzyskała swój styl gry oraz skuteczność aczkolwiek zagrali napewno lepszy mecz niż jeżeli te mecze które grali podczas RPA.
    Tak czy owak można dopisać mały plus do rozwoju naszej kadry.
    Mam jeszcze tylko taki jeden niedosyt, powołania do kadry, osoby w podstawowym składzie oraz zmiany jakie przeprowadza Smuda, jak dla mnie Smuda to dupek za przeproszeniem, ale mimo wszystko jego zmiany jakie wprowadza oraz niektórych zawodników którzy grają w podstawowym składzie pozostawiają wiele do życzenia...

Thanked 48 Times in 43 Posts

szału to oni nie robia, ale wazne ze nie przegrywaja z wynikiem 3;0 albo i wiekszym . TO byl mecz towarzyski ale i tak słabo - lepiej niż dotychczas .
    Peszko!!!!!! PLX
    Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi. Jeżeli mimo to je zadaje, to znaczy, że jest to niestety mój obowiazek
    Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. Kartezjusz.

Thanked 0 Times in 0 Posts

Gdyby nie Jodłowiec, pewnie byśmy za chwilę strzelili bramkę i mogło się to potoczyć zupełnie inaczej. W ofensywnie nie jest źle, w obronie już gorzej, a najsłabiej wciąż na ławce trenerskiej ;)

Thanked 152 Times in 122 Posts

Polska rozegrała ładny mecz, który na prawdę mógł się podobać.
    Tak jak Smuda powiedział "Francja była lepsza o tą jedną bramkę".
    Widać postępy - to na pewno.
    Jak obok Piszczka staną Boenish i Perquis to może być dobrze, tylko trzeba ich załatwić wcześniej, aby dali radę się zgrać.
    Było pechowo, bo bramka mogła być i w niektórych akcjach zabrakło milimetrów, spokoju i opanowania.
    Myślę, że taki mecz pozwala patrzeć optymistycznie przed EURO12.
    Dużo osób sra na Jodłowca.
    Próbował wybić i się nie udało - piłka nożna. Przecież oczu w dupie nie ma, aby zauważyć, że Szczęsny się już rzucił i spokojnie to wyłapie.
    Hidden Content

Na Forum Wiaderko w ramach wdzięczności obdarowujemy użytkownika właśnie gibonem.

0

Jodłowiec popełnił taki błąd, że niepotrzebnie chciał wybić piłkę głową podczas, gdy ona leciała na wysokości pół metra, może trochę wyżej. Wykopnąłby nogą i byłoby po sprawie :)

Thanked 46 Times in 37 Posts

Ależ nisko upadliśmy. Ja rozumiem, że po zeszłorocznym 0:6 z Hiszpanią to był progres, ale obiektywnie rzecz biorąc to nadal jesteśmy w czarnej dupie. Przyjeżdża Francja, która rozgrywała trzeci mecz w ciągu tygodnia, grają pół rezerwowym składem, dodatkowo na pół gwizdka, te momenty jak im się chciało to nas zamykali i gówno mogliśmy zrobić. Koniec końców wygrywają na luzie, mogli strzelić kilka bramek więcej, a my się cieszymy, że dobrze zagraliśmy ? Mamy fatalny środek obrony, nasi defensywni pomocnicy to również jakaś kpina. W większości drużyn na Euro to na tej pozycji będą grali piłkarze, którzy albo zapierdalają jak małe samochodziki, albo Ci, którzy odpowiadają za rozgrywanie piłki. Dudka i Murawski co robią ? Przez większość meczu stoją i się patrzą, a po 60 minutach i tak nie mają siły. Pamiętam, że atutem Austrii czy Korei w roli gospodarza było przygotowanie fizyczne, tym próbowali nadrobić braki do innych ekip, nam raczej to nie grozi.
    Jakie zagrożenie zrobili Polacy ? Ile celnych strzałów oddali i kiedy dopiero były ? Brak kreatywności, szybkości, celności, pressingu, wytrzymałości, techniki i najważniejsze WOLI WALKI. Tylko paru piłkarzy pokazało charakter, a reszta ?
    Zero taktyki, popatrzcie na Francuzów, jak oni skracali pole gry, zagęszczali środek, my przyjmowaliśmy piłkę to zaraz którys z francuzow już był obok naszego. Właśnie tego mi zabrakło u Polaków... Także nie ma czym się zachwycać, tu potrzeba jeszcze wiele, wiele pracy. I zadaję sobie pytanie, czy aby na pewno Franz podoła temu zadaniu. Wydaje mi się, że nie ma on takiego autorytetu wśród naszych piłkarzy, jak chociażby Blanc wśród francuskich gwiazdek.