Thanks
    5
    Thanked 46 Times in 37 Posts

Domyślnie Polonia zdeklasowała Legię!

Legia Warszawa fatalnie zainaugurowała sezon. Wojskowi przegrali przy Konwiktorskiej 0:3 z Polonią w derbach Warszawy. Czarne Koszule były wyraźne lepsze od legionistów i zasłużenie zgarnęły trzy punkty. Warto odnotować, że premierowego gola w Ekstraklasie strzelił Euzebiusz Smolarek.

Spotkanie rozpoczęło się od badania na co stać przeciwnika, ale z każdą minutą się rozkręcało. W 6. minucie Maciej Rybus pociągnął lewą stroną i mocno uderzył w kierunku długiego słupka, jednak futbolówka przeleciała tuż obok bramki Przyrowskiego. Kolejną dogodną okazję miał w 23. minucie Takesure Chinyama, który przepchnął Pietrasiaka, wbiegł w pole karne, lecz jego strzał wylądował tylko na bocznej siatce.

Polonia odgryzła się trzy minuty później. Tomasz Brzyski odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, następnie przerzucił na prawą stronę do Mierzejewskiego. Ten zbiegł do środka i uderzył minimalnie niecelnie zza pola karnego.

W 31. minucie Mierzejewski ponownie strzelał z dystansu, ale piłkę pewnie schwytał Antolović. W 34. minucie szczęścia próbował Borysiuk, jednak jego mocne uderzenie z pierwszej piłki obronił dobrze ustawiony Przyrowski.

Końcowe minuty należały do Polonii. W 40 Bruno sprytnie chciał zaskoczyć z ostrego kąta Antolovicia, jednak chorwacki bramkarz instynktownie ręką zdołał obronić to uderzenie. Trzy minuty później po odegraniu od Bruno Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii. Pomocnik Czarnych Koszul zwlekał jednak zbyt długo ze strzałem i ostatecznie trafił w dobrze wychodzącego Antolovicia.

Początek drugiej połowy wybornie ułożył się dla Polonii. Piątek oddał piłkę do Bruno, który z około 25 metrów szybko uderzył z prostego podbicia w prawy róg, Antolovic był spóźniony i futbolówka zatrzepotała w siatce!

Legia w tym momencie musiała odrabiać starty, ale nie rzuciła się do huraganowych ataków. W 59. minucie po rzucie rożnym bitym przez Iwańskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Chinyama, ale uderzył nad bramką.

W 63. minucie powinno być 2:0 dla Polonii. Mierzejewski zagrał głową do Gołębiewskiego, ten wybiegł za obrońców gości, jednak w doskonałej sytuacji przestrzelił posłał futbolówkę obok bramki.

Legia próbowała się odgryzać. W 66. minucie Iwański zagrał do Chinyamy, który uderzył nożycami, ale wprost w Przyrowskiego.

Kolejną dobrą okazję Polonia miała w 71. minucie, ale Mierzejewski źle opanował piłkę i tym samym nie wyszedł na czystą pozycję.

Czarne Koszule podwyższyły jednak prowadzenie w 80. minucie. Łukasz Piątek dośrodkował z prawej strony, chwilę wcześniej wprowadzony Euzebiusz Smolarek ubiegł Knezevicia i szczupakiem wpakował piłkę do siatki!

Polonia poszła za ciosem i trzy minuty później dobiła Legię. Piątek odebrał piłkę w środkowej strefie, Sarvas dograł do wychodzącego Mierzejewskiego, a ten popędził na na bramkę i wykorzystał sytuację sam na sam z Antoloviciem, kapitalnie podcinając piłkę nad golkiperem Wojskowych.

Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym Legii uderzał Sarvas, ale nieczysto trafił i futbolówka minęła słupek. W 88. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Chinyama, ale jego uderzenie z pola karnego nogą obronił Przyrowski.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 3:0 (0:0)
    1:0 - Bruno 48'
    2:0 - Smolarek 80'
    3:0 - Mierzejewski 83'

futbol.pl
    Dobry mecz. Oby więcej takich w polskiej lidze i więcej takich drużyn jak Polonia. Gdyby wygrali ligę na pewno Wojciechowski nie osłabiałby drużyny, sprzedajac zawodników, tylko kupowałby następnych. Chyba pierwsza Polska drużyna, która ma w kadrze więcej niż 11 zawodników tej samej klasy. Jeżeli utrzymają taki wysoki poziom i nie będą gubić punktów z dołem tabeli to mistrzostwo jest w zasięgu aczkolwiek daleko jeszcze do rozstrzygnięć.

Thanked 13 Times in 12 Posts

Domyślnie Odp: Polonia zdeklasowała Legię!

No meczyk dobry,myślałem że Legia wygra :) Myliłem się :P Ale bardzo dobrze że Polonia wygrała ponieważ sprowadziła dobrych graczy.

Thanked 12 Times in 12 Posts

No powiem, że po tym co pokazała Legia z Arsenalem to byłem pewien, iż Polonia dostanie po dupsku mimo tego, że nakupowali nowych zawodników, a tutaj piekny mecz w wykonaniu Polonii :)