Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 12 Posts

Domyślnie Lech nie dał się Juventusowi! Rudnevs bohaterem meczu!

Lech Poznań zremisował 3:3 z Juventusem w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej rozegranym w Turynie. Hat-tricka dla drużyny "Kolejorza" zdobył Łotysz Artjoms Rudnevs.

Mecz rozpoczął się po myśli mistrzów Polski. W 13. minucie Sławomir Peszko wywalczył rzut karny dla Lecha po starciu z Felipe Melo. Artjoms Rudnevs strzałem z rzutu karnego umieścił piłkę w bramce Juventusu - Austriak Alexander Manninger rzucił się w drugą stronę.

W 30. minucie było już 2:0. W sytuacji sam na sam na bramkę Juventusu strzelał Semir Stilić. Piłkę odbił Manninger i trafiła ona do Artjomsa Rudnevsa, który strzałem z woleja z czterech metrów wpakował piłkę do bramki Juventusu.

Tuż przed przerwą piłkarze Juventusu zdobyli gola kontaktowego. Alessandro Del Piero dośrodkował z rzutu wolnego. Źle interweniował tam Manuel Arboleda, a piłkę do bramki Lecha wbił Giorgio Chiellini.

W 50. minucie Del Piero dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki doszedł w polu karnym Giorgio Chiellini. Środkowy obrońca reprezentacji Włoch strzałem lewą nogą z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce Lecha.

Osiemnaście minut później gospodarze objęli prowadzenie. Fenomenalny strzał z 30 metrów Alessandro Del Piero. Doświadczony Włoch uderzył z 30 metrów i huknął na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego, umieszczając piłkę tuż przy słupku.

Wynik meczu ustalił w 92. minucie Artjoms Rudnevs, który kapitalnie uderzył sprzed pola karnego. Piłka wylądowała w bramce Manningera.

Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3 (1:2)
    Giorgio Chiellini 45+2, 50, Alessandro del Piero 68 - Artjoms Rudnevs 14-karny, 30, 90+2.

Żółte kartki: Felipe Melo, Mohamed Sissoko - Manuel Arboleda, Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak, Siergiej Kriwiec.
    Sędzia: Władysław Biezborodow (Rosja). Widzów: 10 837.
    ~wp.pl

Co tu dużo gadać już od 80 minuty byłem pewien, że to przegrają, ale jak urwał Rudnevs to jest coś pieknego :DD

Domyślnie Odp: Polskie drużyny w europejskich pucharach 2010/11

Brawo kolejorz 3:3 chociaz juz nie mialem nadzieji, rudnevs cudownie 3 bramka marzenie !

Thanked 46 Times in 37 Posts

Wielki wynik Lecha i świetny występ. Coś, czego nikt się nie spodziewał. To jest absolutny szok. Można mówić, że Juve ma dołek, że jest w przebudowie. To w niczym nie umniejsza sukcesu Lecha. Rundevs ? Chyba już nikt nie płacze po Lewandowskim. To będzie najlepszy transfer sezonu. Może nawet już zimą zmienić otoczenie. Do tej pory był w wielu notesach scoutów, ale po tym meczu wpisali sobie jego nazwisko raz jeszcze i podkreślili. 3 bramki strzelone Juventusowi odbijają się szerokim echem, ktokolwiek je strzela, a jest takich niewielu. Jedna jaskóka wiosny jednak nie czyni. Jest jeszcze 5 spotkań, nie ma co popadać w hurraoptymizm, bo w każdym z nich Lech może przegrać i nie będzie to niespodzianka. Na dzień dzisiejszy poziom Juve to Liga Europejska.

Domyślnie Juventus - Rudnevs 3:3

Polskie dzienniki są zgodne w jednym - remis 3:3 w Turynie jest wielkim sukcesem Lecha Poznań. I to pomimo faktu, ze mistrzowie Polski prowadzili już różnicą dwóch bramek.

"Przegląd Sportowy": Z nieba do piekła i z powrotem
    Sytuacja zmieniała się co chwilę, od 2:0 dla Poznaniaków, przez 3:2 dla Juventusu, do remisu 3:3. Wszystkich przyćmił Artjoms Rudnevs. Łotysz sprowadzony za kilkaset tysięcy euro za Roberta Lewandowskiego, gdyby dziś miał zostać wytransferowany do Serie A, kosztowałby

"Rzeczpospolita": Łotewski snajper
    Takiego meczu polska klubowa drużyna nie zagrała na wielkiej scenie już od dawna. Chyba nikt nie wierzył, że może się to zdarzyć właśnie w Turynie. Przed sezonem Juventus wydał na zakupy piłkarzy 56 mln euro. Lech tylko milion, z czego 400 tys. wysupłał w ostatniej chwili na Artjomsa Rudnevsa. Złoty to był interes.

"Gazeta Wyborcza": Co za mecz Lecha!
    Cudowny mecz Lecha, który do 45. minuty grał tyle dobrze, co szczęśliwie. Prowadził 2:0, przegrywał 2:3, zremisował 3:3. Dla wielu lechitów wizyta na Stadio Olimpico była największym wydarzeniem w karierze, ale nie zamierzali się tylko rozglądać po pustych trybunach.

To tylko niektóre cytaty ze znanych gazet sportowych. Lech pokazał klasę. Trochę szczęścia, dobrej gry i można powiedzieć, że wyszedł historyczny mecz (nie boję się tego słowa - 'historyczny').
    Osobiście przyznam, że Lecha skreśliłem lecz teraz muszę przyznać, że mają potencjał i liczę na to, że pokażą ile są warci.

Streszczenie meczu - niestety nie w j. polskim ale za to w dobrej jakości.

5

To był mecz dwóch piłkarzy. Del Piero i Rudnevs niestety nie mieli wsparcia. Alex z roku na rok nieubłagalnie zbliża się do zakończenia kariery. Gdyby nie on to mówilibyśmy o kompromitacji. Fakt, gra to co wymagane było od Diego, ale należało dążyć do tego, aby już w drużynie znajdował się potencjalny następca. Nie atakowałbył Kotorowskiego, co prawda zawalił oba gole Chielliniego, ale obronił drużyne przed stratą co najmniej kolejnych trzech. Brak obrony z prawdziwego zdarzenia mści się na każdym występie Juve. Podobał mi się natomiast Krasic, momentami ośmieszał obrońców Lecha. Z drugiej strony co z tego, skoro nie dało to znaczących korzyści w kontekście końcowego rezultatu. Momentami Juve brakuje szczęścia. Tak było z Sampdorią, tak było wczoraj z Lechem. To obok wąskiej obecnie ławki, małego zgrania (głównie w defensywie), kolejnych kontuzji, stanowi główny powód takich a nie innych rezultatów tej dużyny.

4

Lech Poznań pokonał Red Bulla Salzburg 2:0 i po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europejskiej jest liderem grupy A. Gole dla "Kolejorza" zdobyli Manuel Arboleda i Sławomir Peszko.

Początek spotkania nie był porywający w wykonaniu obu drużyn. Dużo było walki w środku boiska a mało składnych akcji i celnych strzałów. Dwukrotnie głową próbował uderzać Rudnevs, ale nie potrafił się wstrzelić w światło bramki.

Na pierwszą akcję, która ożywiła nieco trybuny stadionu przy ul. Bułgarskiej, czekaliśmy do 29. minuty. Rudnevs przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Jeden z obrońców strącił piłkę przed "szesnastkę", gdzie strzał z woleja oddał Kriwiec. Futbolówka przeleciała 2-3 metry obok bramki Tremmela.

W 34. minucie, po dośrodkowaniu Peszki spod końcowej linii, bramkarz Salzburga o mały włos nie strzelił samobója. Piłka odbiła się od jego nogi i leciała do bramki, ale w ostatniej golkiper w ostatniej chwili zdołał ją schwytać.

Jeszcze w doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Kikut i Tremmel z najwyższym trudem odbił piłkę. Niedługo potem arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Lecha. Strzał Kriwca zza pola karnego jeszcze wybronił Tremmel, ale chwilę później, po rzucie rożnym i strzale głową Arboledy, golkiper gości był już bez szans.

Od momentu strzelenia bramki Lech cofnął się na własną połowę wyczekując okazji do kontrataku. Goście z Austrii atakowali coraz groźniej, ale to "Kolejorz" zdobył kolejnego gola. W 80. minucie Stilić dograł z lewej strony pola karnego na szósty metr a Peszko wślizgiem skierował piłkę do siatki.

Lech Poznań - Red Bull Salzburg 2:0 (0:0)
    Manuel Arboleda 47, Sławomir Peszko 80

Sędziował: Kristinn Jakobsson (Islandia). Widzów: 41 000.
    ~wp

Cóż to dużo gadać, miażdżąca przewaga Lecha Poznań już nie mówiąc o końcówce meczu :)
    Śmieszne jest to, że budżet Red Bulla jest 4x większy od Lecha i można by było powiedzieć, ze mogli by sobie pozwolić na dużo, dużo lepszych piłkarzy no ale cóż :) Brawa się należą. Szkoda, że Peszki nie będzie w next meczu no ale cóż... życie :)

5

Wielkie brawa dla Lecha. Świetna sprawa. Lech to taki kopciuszek (nie ma się co oszukiwać), który jak do tej pory bardzo sprawnie panoszy się na europejskich salonach i to jest duży powód do optymizmu. A będzie coraz lepiej. Już po tym meczu widać, jak duże znaczenie ma porządny stadion. Z drugiej strony nie ma co popadać w hurraoptymizm. Lech, co prawda był skazywany na pożarcie, ale optymistycznie zakładać można było, że zdobędzie 4 punkty (wszystkie z Austriakami). Każdy punkcik ponad to trzeba uważać za SUKCES. Został dwumecz z MC, rewanż z coraz lepszym i rozdrażnionym Juve, oraz wyjazd do Salzburga.

lech panienki LECH !
    Spojrzawszy na Polaków i napuszoność kilku nieuków, jakąż mam zawsze chęć co prędzej coś napisać.

0

Mi bardzo podobał się mecz Lecha z ManCity 3-1 , piekna bramka Możdżenia , lecz potem przegrana z ruchem w lidze , coś dziwnego , nie prawdacie ? :P Teraz czekamy na mecz z RedBull'em i Juventusem :)

5

Lech zagrał bardzo dobrze, oczywiście szczęście sprzyjało ewidentnie, ale chłopaki walczyli i nie odstawiali nogi, to było widać. Nie wiem czy to dlatego, że jest nowy trener, był reset systemu i teraz każdy chce i musi się od nowa pokazać... Tak czy siak mecz im wyszedł, choć wątpię by w 1/10 tak się spięli jak przyjedzie do Poznania np. Polonia Bytom ;) City zawiodło, przy takiej kadrze, żeby za rozegranie piłek tak często odpowiadał Vieira jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe. Widać, że piłkarze grają "każdy sobie", nie tworzą drużyny i przede wszystkim w głębokim poważaniu mają trenera. A trener, cóż, mizerny, idiotyczne zmiany, zero reakcji na sytuacje na boisku, DRAMAT.

Kod:
    Plik : 455 MB (455 MB), czas 0:51:23, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 57 %

2 polowa

Linki z tego postu zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

wielkie brawa dla nich

wkoncu POLSKA pilka zaczyna sie rozwijac i zaczyna cos osiagac na arenie miedzynarodowej :)

5

Lech był lepszy. Wygrał w dwumeczu, miał swoje okazje aby podwyższyć wynik, nie udało się - trudno. Wielki wstyd dla takiej firmy jak Juventus. Grali w bardzo dobrym składzie z nożem na gardle i polegli. Nie ma usprawiedliwień. Jeżeli ktoś tłumaczy porażkę Juve w tym dwumeczu brakiem szczęścia to naprawdę powinien schować głowę w piasek. Juventus grał z Lechem Poznań, drużyną z ligi Polskiej, którą można stawiać na równi z ligami z krajów z Mołdawii, Litwy, Estonii itp.
    Brawa dla Lecha, ogromny sukces. Nikt się nie spodziewał, że Lech wyjdzie z takiej grupy, a jednak... Piłka jest nieobliczalna. Pomimo, że nie jestem z Poznania, będę kibicował Lechowi w dalszej fazie rozgrywek ;)