Występujący ostatnio w Bordeaux, Marouane Chamakh podpisał 5-letni kontrakt z Arsenalem.

Marokańczyk od 2000 roku występował w ekipie Bordeaux. Już przed rokiem był bliski transferu do Arsenalu, jednak kluby nie doszły do porozumienia w sprawie sumy odstępnego. 26-latek trafił na Emirates Stadium na zasadzie wolnego transferu. Będzie zarabiał ok. 50 tys. funtów tygodniowo. Umowa obowiązywać będzie do 2015 roku.

- Jesteśmy zachwyceni, żę Marouane Chamakh do nas dołączył - przyznał Arsene Wenger - Podziwialiśmy go od pewnego czasu i wiem, że sporo wniesie do naszej drużyny.

- Chamakh udowodnił, że jest świetnym piłkarzem w Bordeaux i grajac w reprezentacji Maroka w minionych latach. Czekamy na jego przyjazd. Ma spore możliwości i wszelkie atrybuty, by sprawdzić się w Premier League. Potrafi walczyć i grać zespołowo, jest także świetny w grze o górne piłki. Na pewno wzmocni nasz skład -zakończył menedżer "Kanonierów".

kanonierzy.com
Prezentacja Chamakha:Witam go z otwartymi ramionami. Wierzę, że jest to kolejny udany transfer Wengera. Mam cichą nadzieję, że Szarmach zrobi karierę niczym Adebayor [z czasów kiedy to nie zarabiał jeszcze na swoją liczną rodzinę] czy Eduardo [kiedy miał nogę w jednym kawałku]. Tak więc grad goli, nagroda dla zawodnika miesiąca [-ęcy], bitwa o króla strzelców, nalepka 'kolejny genialny transfer Wengera' [z dopiskiem małym druczkiem 'Nie Barcelono, nie sprzedamy Ci go.']. ;)