W najbliższy piątek Barcelona oficjalnie przedstawi swojego nowego napastnika, Davida Ville. Hiszpan podpisze z "Dumą Katalonii" 4- letni kontrakt.

W piatek rano Villa przejdzie testy medyczne, po czym złoży podpis od 4 - letnim kontraktem. Po podpisaniu umowy Villa pojawi się na Camp Nou, gdzie zostanie przywitany przez kibiców Barcelony.

Villa jest jednym z najlepszych napastników La Liga. W 166 meczach dla Valencii zdobył 107 bramek. Piłkarz jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii i miał spory udział w wywalczeniu Mistrzostwa Europy w 2008 roku. W każdym z 7 sezonów w lidze, Villa strzelał przynajmniej 15 bramek.

eurosport.pl
Wydaje się być godnym następcą Henry'ego. W zamyśle doskonalsza wersja, bo ograna na boiskach La Liga i przede wszystkim znająca z oczywistych przyczyn język. Jeśli chodzi o cenę, to jest ona dość wysoka (40 milionów). Jednakże, jeśli Villa spełni oczekiwania i rozegra 2-3 sezony na bardzo wysokim poziomie to nikt mu wydanych na niego pieniędzy nie wypomni ;)