Piłkarz Arsenalu Londyn, Cesc Fabregas podjął decyzję dotyczącą swojej przyszłości o czym poinformował rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. Jeden z najlepszych graczy na świecie osiągnął porozumienie z Barceloną i w kolejnym sezonie będzie występował w bordowo-granatowym trykocie.

Cesc zaakceptował czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok, umowa zostanie sfinalizowana jeszcze przed Mistrzostwami Świata w RPA. Włodarze klubu ze stolicy Katalonii doszli do porozumienia również z dotychczasowym klubem Hiszpana, Arsenalem Londyn, który pogodził się z odejściem swojej największej gwiazdy. Decyzję Fabregasa zaakceptował również Arsene Wenger, który podziękował swojemu kapitanowi za lata spędzone na Emirates.

O Cesca walczył również Real Madryt, który oferował lepszą ofertę finansową, jednak decyzja Katalończyka jest ostateczna. Wybrał Barçę, odrzucając również oferty Manchesteru United, Liverpoolu, Interu Mediolan i Milanu. Fabregas nie wyobrażał sobie gry w innym angielskim klubie poprzez szacunek dla fanów 'The Gunners', od początku wiedział też, iż jeśli odejdzie to tylko do klubu w którym się wychował.

Kwota jaką Barça zapłaci Arsenalowi wyniesie około 40 milionów euro, może zostać zredukowana jeśli do zespołu Wengera zdecyduje się przenieść Yaya Touré.


fcbarca.com

-
Bardzo trafiony będzie ten transfer. Znowu Fabregas powraca do Barcelony. Tym razem już jako klasowy zawodnik.