Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente Del Bosque powołał szeroką kadrę przed Mistrzostwami Świata w RPA.

W 30-osobowej kadrze znaleźli się m.in Pedro Rodriguez i Victor Valdes z Barcelony. Del Bosque do 20 maja zrezygnuje z 7 piłkarzy, gdyż na mundial może wciąć jedynie 23 zawodników.

Szeroka kadra Hiszpanów:

Bramkarze: Iker Casillas, David De Gea, Diego López Rodríguez, José Manuel Reina, Víctor Valdés

Obrońcy: Raúl Albiol, Alvaro Arbeloa, César Azpilicueta Tanco, Joan Capdevila, Carlos Marchena López, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Ramos

Pomocnicy: Xabier Alonso, Sergio Busquets, Francesc Fabregas, Andrés Iniesta, Javier Martínez Aguinaga, Marcos Antonio Senna, David Jiménez Silva, Xavier Hernández Creus

Napastnicy: Santiago Cazorla, Jesús Navas, Juan Manuel Mata, Pedro Rodríguez, Daniel González Guiza, Fernando Llorente, Alvaro Negredo, Fernando Torres, David Villa Sánchez.

eurosport.pl
Co do bramkarzy zdziwiło mnie brak powołania dla kogoś z trójki: Almunia, Palop, Asenjo.
Hiszpania ma tylu dobrych bramkarzy, że jest w czym wybierać i ci nie powołani wcale nie są gorsi od tych, którzy tu są.
Casillas, Reina, Valdes - na Mundial jadą ci co są najlepsi i na to zasłużyli.
Obrona - wybrani to obecnie najlepsi obrońcy w Hiszpanii, więc tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.
Pomoc - może wydawać się brak Pablo Hernandeza, lub Reyesa, ale sam osobiście bym wolał Mate, Silve, Cazorle i Navasa.
Atak - ciężko powołać najlepszych, bo jest paru, którzy na to zasłuzyli i Del Bosque właśnie ich powołał. Dożuciłbym jeszcze Bojana, ale wszyscy nie mogą jechać. Villa - Torres na pewno kto jeszcze ? Wydaje mi się, że dostaną szanse Pedro i Guiza, ale kto wie Llorente i Negredo też nie są słabsi. Prawdziwy Dream Team ;)