Serwery wiaderko.com Zwiń / Rozwiń kategorię

HashJama [TP] 193.33.176.148:27015 | tp.wiaderko.com status serwera HashJama [TP] połącz

HashJama CS:GO [DM] 193.33.176.53:27015 | dm.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO [DM] połącz

HashJama CS:GO [FFA] 193.33.176.15:27015 | ffa.wiaderko.com status serwera HashJama CS:GO FFA [FFA] połącz

HashJama [TeamSpeak 3] 62.210.99.220:9987 | ts.wiaderko.com status serwera HashJama [TP ELITE] 62.210.99.220:27015 połącz

SPONSOR:
pukawka.pl

Nabór na JUNIOR ADMINA forum - Więcej informacji > Klik <
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  Banned Awatar nie mam bana
  Dołączył
  Jan 2010
  Posty
  632
  Thanks
  5
  Thanked 46 Times in 37 Posts

  Domyślnie Transferowa ofensywa Wisły

  Po sobotnim remisie z Lechem Poznań Wisła Kraków jest coraz bliższa tytułu mistrza Polski. Gdy Białej Gwieździe uda się zakończyć sezon na pierwszej pozycji, latem może dojść na Reymonta do prawdziwej transferowej ofensywy!

  Wisła zamierza stoczyć walkę o najlepszych polskich ligowców z Legią oraz Lechem. Na liście życzeń Białej Gwiazdy znajdują się piłkarze Ruchu - Maciej Sadlok oraz Artur Sobiech. Ponadto krakowianie zainteresowani są bramkarzem Jagiellonii, Grzegorzem Sandomierskim.

  Podobno w budżecie klubu mają już zabezpieczone pieniądze na kontrakty rzędu 400 tysięcy euro rocznie dla czterech zawodników z wolnymi kontraktami z zagranicy. - Gra jest warta świeczki, bowiem polski klub, ktory jako pierwszy przebije się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, zdystansuje krajowych konkurentów na lata - powiedział dyrektor sportowy Wisły, Jakub Jarosz.

  (Tygodnik Piłka Nożna)

  ____________________________________________________

  Owszem na inwestycje długofalowe muszą być pieniądze. Szkolenie młodzieży i scouting to spory wydatek, zwłaszcza jeśli chce się to robić skutecznie i na wysokim poziomie. Nie sztuką jest wypuścić w świat rocznie 30 juniorów, z których 5 ma szanse w najblizszym czasie pograć troche ogonów w ekstraklasie. Nie ma się co oszukiwać, polska liga nie jest towarem i piłkarską ziemią obiecaną. Talent z Czech, Słowacji, Białorusi woli się wybrać do silniejszych lig Austrii, Ukrainy, Rosji czy Rumunii, o piłkarzach Ameryki Łacińskiej i Afryki nie wspominając, gdzie rynek jest przeorany totalnie przez scoutów i menedżerów. Ale mimo wszystko swietnych zawodników znaleźć można i przykłady Stilicia, Marcelo czy Kalu Uche tego dowodzą. Trzeba mieć troche szcześcia. Sieć scoutingu to na razie dla naszych klubów czarna magia. Lech coś próbował robić w tym kierunku, ale na razie wszystko spełzło na niczym. Wisła zatrudniła, nie wiem po co, Edka i Csaplara, by za chwilę ich zwolnić. Dzis szczytem scoutingu w polskich realiach wydaje się być zachowanie Jóżwiaka i spółki, którzy pojechali w rózne egzotyczne miejsca i w ciągu 3 dni obejrzeli milion spotkań, nie pamietając zapewne nazw drużyn. Niestety zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że menadżerowie sami zgłaszają sie do klubów i proponują kogoś, kto gdzieś, z kimś, jakoś grał. Nasze wielkie młode odkrycie - Błaszczykowski wypłynęło z 4 ligi tylko dlatego, że wujek Brzeczek zaczął chodzić po klubach. To bardzo smutne.
  Żeby jednak stworzyc sieć scoutingu potrzebne są pieniądze. Żeby jeździć, obserwować, rozmawiać, pytać, robić wywiady środowiskowe, a co najważniejsze by wysłać na te obserwacje kogoś, kto ma o tym pojęcie. Tutaj właśnie potrzebne są fundusze. A skąd je wziać, jesli właściciel ma dość już inwestowania doraźnego w klub ? Właśnie z pucharów europejskich, ale żeby tam coś zawojować trzeba mieć dobrą ekipe, żeby mieć dobrą ekipe, trzeba zrobić transfery, ale za co, jak nie ma pieniędzy. I tak koło się zamyka...
  Następne 2-3 sezony beda bardzo dobre dla polskiej pilki ligowej. Nie zgodze się, że jest ona tak beznadziejna, jak niektórzy ją widzą. Uciekła nam troche Europa i zaczyna doganiać Białoruś, ale bez pieniędzy trudno coś sensownego zbudować. Właśnie te stadiony mogą być takim bodźcem, który przyciągnie sponsorów, a co za tym idzie i troche lepszych piłkarzy. ME to będzie także wielka promocja polskiej piłki.
  Czy to okienko będzie wyjątkowo owocne dla Wisły oraz Lecha i Legii ? Trudno powiedzieć. Rewolucji spodziewać się nie należy, bo zwyczajnie naszych klubów na nią nie stać. Jeśli chodzi o Wisłę, to najważniejsze będzie utrzymanie w składzie Marcelo i Małeckiego. Kiedy wróci do pełni sprawności Brożek i Boguski będzie to jakoś wyglądać. Wiśle potzrebne są wzmocnienia w każdej formacji, ale wątpię by Biała Gwiazda wydała milion euro na Sobiecha, czy drugi na Sadloka. Bo dziś własnie od takiej kwoty w Polsce zaczyna się rozmawiac o piłakrzach, którzy się jakoś w kilku meczach wyróznili. Trudno jest znaleźć następcę Pawełka, bo żaden z testowanych piłkarzy nie był od niego wyraźnie lepszy. Nie ma więc sensu sprowadzać bramkarza podobnej klasy za dosyć spore pieniądze, by siedział na ławce. Troche mówi się o Onyszce, troche o Dudku. To ciekawe rozwiązania. Wspomina sie o Białkowskim, ale on raczej nie jest w stanie wygrać rywalizacji z Pawelkiem. W obronie może zostanie wykupiony Alvarez, a może nie. Z tego, co słyszałem kontrakt kończy się chyba Pawłowi Golańskiemu, podobnie się ma sprawa z Łukaszem Piszczkiem. Myślę, że ci dwaj zawodnicy mogliby być zaintersowani grą w Krakowie. Jesli spadnie Polonia, może bedzie łatwiej wyciągnąć Jodłowca, to samo tyczy się Glika i jego Piasta. Myślę, że całkiem realny może być transfer Michała Żewłakowa, który, mimo wieku, ma przeogromne doświadczenie i duże umiejętności. Pojawiają się także nazwiska reprezentanta Bułgarii - Veselina Mineva, któremu kończy się kontrakt w czerwcu i Maksima Bordaczowa, kórego kontrakt wygasa w grudniu i przyszedłby za niewielkie pieniądze. W pomocy brakuje kreatywnego pomocnika, ale na przyszły sezon szykowany jest powrót Garguły. Część kibiców może juz zapomniała, że w ogóle podpisał z Wisłą kontrakt. Ktoś taki przydałby sie niesamowicie, chociażby po to, zeby bić stałe fragmenty. Przerwa była strasznie długa, ale grać w piłkę pewnie jeszcze potrafi. Jest Małecki, jest Kirm, który musi się obudzić, budzi sie Łobodziński. Sobolewski jak wino. Możliwy będzie także kolejny powrót Kosowskiego. Czesto w spekulacjach pojawiał się Siergiej Kisljak z Białorusi, który także chyba ma kontrakt do końca sezonu. W ataku oprócz wspomnianego Sobiecha, mówi się też o Nowaku. To byłby kandydat idealny, z kontraktem do grudnia, szybki, bramkostrzelny, ale kryształowy. Możliwy jest powrót Żurawskiego, w co wątpię i Sosina, ale to też rozwiązania na sezon, potrzebny byłby ktos na 2-3 lata. Tak czy owak transfery jakieś będą, bo muszą być. Nawet Boguś widzi, że bez nich nie ma szans nawet na LE...
  Ostatnio edytowane przez nie mam bana ; 27-04-2010 o 16:56

Odwiedzający poszukiwali:

Nikt jeszcze nie odwiedził tej strony poprzez wyszukiwarki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •