Olympique Lyon zremisował z OSC Lille 1:1, a Auxerre pokonało na wyjeździe AS Nancy w dwóch niedzielnych meczach 32. kolejki Ligue 1. Dzięki zwycięstu podopieczni Jeana Fernandeza awansowali na fotel lidera.

Lyon remisując z Lille nie wykorzystał okazji na wskoczenie na pierwsze miejsce. Szansy nie zmarnowało za to Auxerre, które dzięki bramce Niculae z 88. minuty objęło prowadzenie w tabeli Ligue 1.

Na zakończenie 32. kolejki Olympique Marsylia podejmie Nice.

AS Nancy - AJ Auxerre 0:1 (0:0)
0:1 Niculae 88'

Olympique Lyon - Lille OSC 1:1 (0:0)
0:1 Frau 62'
1:1 Cris 71'

Czerwone kartki: Costa (Lille), Gonalons (Lyon)

____________________________________________________

Coś niewiarygodnego, że tyle klubów ma bardzo realne szanse na mistzrostwo. Patrząc jednak na grę i formę drużyn, najwięcej szans daję równej, zwycięskiej i ciekawie grającej Marsylli. Wicemistrzem powinien zostać Lyon, świetna forma w LM, szansa na największy sukces w historii klubu, finał Champions League, ale we Francji grąją w kratkę, potrafią tracić punkty z najgorszymi drużynami ligi. Trzecie miejsce powinno mieć coraz gorzej grające, ale wciąż bardzo silne Bordeaux. Porażki z Marsylią, Lyonem, wpadka u siebie z Nancy oraz wtopa z PSG dają im coraz mniejsze szanse, na realną walkę o obronę mistrzostwa. Auxerre jest liderem, ale to jest trochę fałszywa pozycja. Marsylia czy Bordeaux mają mecze zaległe, poza tym drużynom takim, jak Auxerre wystarczy jeden nieudany mecz, by pogrążyć się w kolejnych porażkach. Mam szacunek do Jelenia, Pedrettiego czy Oliecha, ale reszta drużyny wyraźne odstaje od gwiazd Marsylli, Lyonu czy Bordeaux, powinni jednak zająć 4. miejsce. Monpelliere to z kolei jakiś dowcip. Cały sezon czekam aż zaczną regularnie przegrywać i doczekać się nie mogę. Ale myślę, że to w końcu nastąpi. 4. miejsce byłoby dla nich spełnieniem marzeń, choć najbradziej realne jest miejsce 6. Lille to najbradziej kraciasta drużyna czołówki. Grvinho, Hazard i Frau potrafią grać genialnie, bardzo efektownie, wygrywać 4:1 z wiceliderem Montpelierre, jednak ta ofensywna gra powoduje również wiele porażek i remisów, ich forma powinna wystarczyć na 5. miejsce.